Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve středu přibylo v Česku nejméně případů covid-19 za posledních šest dní. Za čtvrtek zatím 17 nově nakažených

Odběrné místo na testy na koronavirus v Nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odběrné místo na testy na koronavirus v Nemocnici Na Bulovce. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha V Česku přibylo ve středu 36 nakažených koronavirem, nejméně za posledních šest dní. Za čtvrtek laboratoře evidují zatím 17 nových případů, celkem jich v zemi od začátku epidemie bylo 9103.

Zemřelých s nemocí covid-19 stále zůstává 317, v úterý ani ve středu nikdo s nákazou nezemřel. Poměr nakažených k počtu testovaných byl ve středu na nejnižší úrovni za šest dní, činil 0,6 procenta. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví ke čtvrtečním 9:00. S nemocí se aktuálně potýká 2409 lidí, 6377 se už vyléčilo.

Testů laboratoře od začátku epidemie udělaly přes 424 000, ve středu to bylo 6050, zhruba o 1200 méně než v úterý. Podíl pozitivních případů na počtu testů se po víkendovém výkyvu nad 1,5 procenta drží poslední tři dny kolem 0,6 procenta. Níže než ve středu byl naposledy před týdnem, kdy dosáhl 0,45 procenta.

Z regionů je koronavirem nejvíce zasažená Praha, laboratoře tam dosud odhalily 2066 případů, skoro dvě třetiny lidí se už ale z nemoci vyléčilo. Následují Moravskoslezský kraj s 1548 nakaženými a Středočeský kraj s 1056, v těchto krajích mají zhruba po osmi stovkách uzdravených.

Převažuje mírný průběh nemoci

V přepočtu na počet obyvatel je nejhorší situace rovněž v hlavním městě, kde je téměř 159 nakažených na 100 000 obyvatel. Jen o málo lépe je na tom Karlovarský kraj se zhruba 153 nakaženými na 100 000 obyvatel, následuje Moravskoslezský kraj s téměř 129 případy. Naopak v Jihočeském kraji připadá na 100 000 obyvatel asi 28 nakažených, což je nejméně v ČR.

U většiny infikovaných má nemoc mírný průběh. Hospitalizováno bylo ve středu 149 lidí, o pět méně než v úterý, ve vážném stavu je 21 z nich.

Podle statistik ministerstva v úterý ani ve středu v Česku nikdo s covidem-19 nezemřel. Tyto údaje se ale ještě mohou zpětně měnit. Od 22. března, kdy zemřel v Česku s covidem-19 první člověk, byly zatím jen dva dny bez úmrtí, a to 23. březen a 15. duben. Nejvíce obětí je v Praze, kde s nákazou zemřelo 94 lidí. Nejméně úmrtí má Zlínský kraj, a to dvě.

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek upozorňuje, že celková plošná statistika už není úplně relevantní, podle něj má smysl se zaměřit na monitoring a predikce na lokální úrovni. Ohnisko nákazy je v posledních dnech na Dole Darkov na Karvinsku, počet nakažených tam překročil 300.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!