16. května 2013 15:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve věznici Bělušice se střelil do hlavy strážný, je v nemocnici

Vězení (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vězení (ilustrační foto) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BĚLUŠICE Ve věznici Bělušice na Mostecku se postřelil strážný. Se zraněním hlavy skončil v nemocnici, okolnosti neštěstí se vyšetřují, uvedla na svých webových stránkách vězeňská služba.

Muž se podle vězeňské služby střelil při službě ve strážní věži. Záchranná služba ho vrtulníkem přepravila do nemocnice v Ústí nad Labem, stav postřeleného muže je kritický.

"Přijali jsme muže se střelným poraněním, jeho stav je kritický," potvrdil Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, kam ústecká nemocnice spadá.

Do Bělušic přijeli odpoledne náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák a náměstek generálního ředitele vězeňské služby Marian Prokeš.

ČTĚTE TAKÉ:

"V odpoledních hodinách se postřelil ve službě strážný vězeňské služby služební zbraní a utrpěl vážné zranění," řekl  Volák. Dodal, že na místě už byli zástupci policie a generální inspektor bezpečnostních sborů.

"Podle zatím předběžných zjištění lze vyloučit zavinění ze strany druhé osoby," řekl Volák k nešťastné události. "Ředitel věznice o stavu strážného vyrozuměl rodinné příslušníky a nabídl jim odvoz do nemocnice v Ústí, aby mohli být blízcí se zraněným," dodal.

Příčiny neštěstí zatím nejsou známé, šetření je na začátku. Volák doplnil, že postřelený muž u vězeňské služby pracuje od roku 2005.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz