20. května 2015 19:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy podle editora: bod nula a Rath. Zeman, Nečas - útok snů. Kdo si požírá ocas?

Prezident Miloš Zeman s Petrem Nečasem po zasedání vlády | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman s Petrem Nečasem po zasedání vlády | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Dnešnímu výběru z rubriky Zprávy podle editora by slušelo spíš označení: Zprávy podle čtenářů. Jak to? Rozhodl jsem se, že vám, čtenářům, představím deset zpráv, které ve středu na našem webu vzbudily největší čtenářský ohlas, rozumějte - nejvíce jste na ně klikali.

Tak pojďme popořadě, pěkně od nejčtenějšího:

1. Začne soud s Rathem od nuly? Soudce mi přes strýce nabízel protekci, tvrdí

Kauza Rath patří dlouhodobě na Lidovky.cz mezi nejčtenější témata. Myslím si, že se za tím skrývá dobrá práce našich autorů, kteří dokáží rozmluvit spoustu lidí s kauzou spojených, umí sehnat a ověřit zákulisní informace a celkově nabídnout množství pohledů na nejsledovanější korupční kauzu posledních let. Konec samochvály. Samozřejmě k tomu přispívá i hlavní postava procesu David Rath. Naposledy třeba tím, jakým úskokem se snaží zdržet soudní jednání či spíše, jak se ho snaží vrátit na bod nula.

2. Politika? Hrozné, už nikdy víc. Mistryně světa Kašpárková zůstala u sportu

Kromě tradičně hodně sledovaného seriálu Pohnuté osudy, který vám sportovní redakce nepřetržitě servíruje od ledna 2011, vzbudil velký zájem čtenářů i nový projekt: Šampioni po letech. Jde v podstatě o zpověď či zmapování osudů bývalých úspěšných sportovců, kteří se z veřejného života vytratili. To je případ i mistryně světa, atletky Šárky Kašpárkové, s níž se setkal „sporťák“ Lukáš Šonský.

3. Komora jde kvůli Rathovi po soudcově strýci. Hrozí mu zákaz činnosti

A bronz patří... opět exhajtmanovi.

4. Čečenský svatební skandál rozvířil v Rusku debatu o mnohoženství

Občas se stane, že zdánlivě „nezáživná“ zpráva z agentur zaujme víc, než by si - možná - zasloužila. Klíčovou roli v tomhle případě zcela jistě sehrála titulková slova: skandál a mnohoženství.

5. Osvědčený podvod: Koupím váš kočárek, zaplaťte mi dopravu do ciziny

„Děj se odehraje takto: do mailu přijde zpráva od zájemce. Píše buď klopotnou češtinou či přímo anglicky. Že o věc stojí, jen ji chce poslat do své země. Za ni a za dopravu chce prodávajícímu zaplatit přes systém PayPal - rozšířený prostředek pro internetové platby fungující de facto jako účet. Právě v platbě za kurýra celý podvod spočívá.“ Spotřebitelská témata jsou velmi oblíbená. Za sebe dodávám, že pokud podobné články pomohou alespoň jednomu člověku, tak svůj účel plní.

A dále...

6. Had požírající vlastní ocas. Budou hipsteři existovat věčně?

7. MACHÁČEK: Směřuje Putin k sebezničení?

8. Zprávy dne podle editora: jak si špioni popletli Radku Nečasovou i Tatra v Šíleném Maxovi

9. V Čáslavi havaroval maďarský gripen, piloti se katapultovali

10. KAMBERSKÝ: Zeman - Nečas - Rath, to je útok snů

A vzkaz závěrem - doufám, že zprávy editora budou zítra zase mezi nejčtenějšími. Ostatně, jde přece o váš výběr... 

Martin Samek

Autor

Martin Samekmartin.samek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!