Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: ‚Kolik vám je let, chlapče.‘ Faltýnek se pustil do Piráta Michálka kvůli Čapímu hnízdu

Slovní potyčka Jaroslava Faltýnka (ANO) s Jakubem Michálkem (Piráti) v pořadu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovní potyčka Jaroslava Faltýnka (ANO) s Jakubem Michálkem (Piráti) v pořadu... | foto: Česká televizeReprofoto

PRAHA Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se v nedělním vysílání pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi slovně pustil do Piráta Jakuba Michálka. Svého kolegu z Poslanecké sněmovny nazval chlapcem a dotázal se jej, kolik mu je let, aby zastával taková tvrzení. Faltýnka rozlítila zejména Michálkova slova o trestní stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.

Předsedovi poslaneckého klubu hnutí ANO se nelíbila věta Jakuba Michálka, že trestní stíhání Andreje Babiše je pravděpodobně oprávněné. Podle Faltýnka nemá jeho pirátský kolega pro takové tvrzení žádný důkaz, jinak by jej prý již dávno zveřejnil. Mimo to Faltýnka zároveň rozčílilo Michálkovo údajně nevhodné chování ve sněmovně.

„Chovejte se normálně a slušně. A když něco chcete, přijďte slušně požádat o nějakou konstruktivní debatu. A neříkejte věty typu, že trestní stíhání je podle vás pravděpodobně oprávněné. Kde k tomu berete odvahu k takovým řečem?“ obořil se Faltýnek do Michálka. „Kolik je vám roků?“ dodal posléze. 

01.července 2018 v 18:09, příspěvek archivován: 02.července 2018 v 11:34

VIDEO: Video Facebook OMGzine 1. 7. 2018 18:09

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

OMG! Komunistická rétorika soudruha Faltýnka!
Kdo je nejstarší, ten je nejmoudrejši a kdo má dlouhý vlas, nesmí mezi nás. Čest!

Poté, co jej moderátor pořadu Václav Moravec důrazně napomenul, se za svůj emoční výlev omluvil. „Nechal jsem se unést. Ale tohle není možné, aby takový chlapec říkal tyto věci,“ neodpustil si Faltýnek. Zopakoval přitom, že kauza je „uměle vytvořená fraška“ s cílem poškodit hnutí ANO.

Šéf poslaneckého klubu Pirátů svá slova obhajoval tím, že vychází z platných zákonů. „Pane Faltýnku, v ČR máme trestní řád. Trestní řád stanovuje, jakým způsobem se stíhají podezřelí z trestných činů. Je tam policejní orgán, státní zástupce a státní zástupce stížnost pana Babiše zamítl,“ odůvodnil svůj výrok.

V kauze Čapí hnízdo bylo z dotačního podvodu obviněno celkem 11 lidí, včetně Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Podle obvinění měl koncern Agrofert, v němž oba v minulosti figurovali, získat v roce 2008 padesátimilionovou dotaci určenou malým a středně velkým firmám přes nastrčenou malou firmu. Počátkem května státní zástupce zrušil stíhání Jaroslava Faltýnka a dalších tří lidí, u ostatních stíhání pokračuje.

Společně s Jaroslavem Faltýnkem a Jakubem Michálkem vystoupil v nedělních Otázkách Václava Moravce také místopředseda hnutí SPD Radim Fiala.

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Vyplatí se kupovat autodíly na AliExpressu? Otestovali jsme jejich kvalitu

Stránky AliExpress jsou dostupné v mnoha jazycích. Objednávku můžete poslat i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prostřednictvím internetové stránky AliExpress jsme dovezli vybrané náhradní díly a automobilové doplňky. A pak jsme je...

VIDEORECENZE: Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby
VIDEORECENZE: Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby

Elektronická kuchyňka Smoby Tech Edition je splněným snem každé malé hospodyňky a malého šéfkuchaře. Děti se s ní zabaví... a dospělí vlastně také.