29. června 2018 12:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Policie po 17 letech v Praze dopadla muže, který způsobil škodu téměř dva miliony

Policie v polovině června zadržela padesátiletého muže, který se 17 let skrýval... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie v polovině června zadržela padesátiletého muže, který se 17 let skrýval... | foto: Policie ČRLidovky.cz

České Budějovice/Praha Policie v polovině června zadržela padesátiletého muže, který se 17 let skrýval před spravedlností. Na policejním webu o tom v pátek informovala mluvčí Ivana Nguyenová. Zadržený byl podle ní v roce 2001 Krajským soudem v Českých Budějovicích odsouzen k pětiletému trestu odnětí svobody za podvod v oblasti zajištění rozprodeje pozemků, kterým způsobil škodu skoro dva miliony korun.

Muže zadrželi policisté odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování (ÚSKPV) ve spolupráci se strakonickými policisty v bytě na okraji Prahy. „Hledaný se po celou dobu prokazoval cizími doklady, pohyboval se po území Evropy a poslední roky pracoval v Praze. Zaměstnavatel ani sousedé hledaného o jeho pravé totožnosti nevěděli,“ uvedla mluvčí.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz