17. října 2014 10:26, aktualizováno  12:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vlivný poslanec za ANO parkoval na chodníku. Šel jsem na debatu, hájí se

Na rohu Veletržní a Veverkovy ulice parkoval kandidát na ministra dopravy Jan... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na rohu Veletržní a Veverkovy ulice parkoval kandidát na ministra dopravy Jan... | foto: Facebook.comReprofoto

PRAHA Jan Volný (ANO), o němž se spekuluje, že by se mohl stát ministrem dopravy, ve čtvrtek porušil předpisy při parkování v Praze. Místopředseda hnutí ANO škodovku odstavil na chodníku za přechodem. „Spěchal jsem na televizní debatu,“ tvrdí Volný. Parkoviště měl při tom přes ulici.

Jan Volný „zaparkoval“ své auto na chodníku za přechodem pro chodce na rohu Veletržní a Veverkovy ulice. Vše by pravděpodobně prošlo bez povšimnutí, kdyby ho nevyfotil uživatel Facebooku Valášek Altair a fotky na sociální síti nepublikoval.

Na rohu Veletržní a Veverkovy ulice parkoval kandidát na ministra dopravy...

Na rohu Veletržní a Veverkovy ulice parkoval kandidát na ministra dopravy...

Na rohu Veletržní a Veverkovy ulice parkoval kandidát na ministra dopravy Jan...

Na rohu Veletržní a Veverkovy ulice parkoval kandidát na ministra dopravy Jan...

Volný serveru Lidovky.cz potvrdil, že se jedná o jeho auto. „Spěchal jsem na televizní debatu,“ sdělil Volný serveru Lidovky.cz. „Myslel jsem, že je to místo pro hotelové hosty, stál jsem poblíž závory. Asi to byla chyba,“ dodává.

Volného jméno padá v souvislosti se spekulacemi o konci Antonína Prachaře (ANO) v čele ministerstva dopravy. Podle poslance by se takto možný budoucí ministr dopravy chovat neměl a svého počíná prý lituje.

Volný nakonec skončil s pokutou za stěračem. „Mohu potvrdit, že jsme kolem osmé hodiny na daném místě řešili několik špatně zaparkovaných vozů,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pražské městské policie Jan Čihák. „Za podobné přestupky může strážník uložit pokutu až dva tisíce kroun.“

Volný začal s hnutí ANO spolupracovat v roce 2012. Při sestavování vlády se o něm mluvilo i jako o budoucím ministru financí. V roce 2013 byl zvolen do předsednictva strany a do Poslanecké sněmovny se za ANO dostal z druhého místa plzeňské kandidátky. Volnému je nyní 55 let.

Omluva poslance Jana Volného

Jan Volný pomocí tiskové zprávy zveřejnil za své počínání omluvu.

Ve čtvrtek večer jsem udělal hroznou pitomost. Jel jsem pozdě do živé debaty v České televizi a byl jsem nervózní tím víc, že jsem asi dvacet minut nemohl najít místo na zaparkování. Nakonec jsem to nevydržel a bez přemýšlení nechal auto na chodníku vedle televizních štábů. Blbost, za kterou ale zaplatím. Policie si mě předvolala a já tam teď jedu, abych pokutu zaplatil. Příště pojedu do Holešovic radši metrem. Moc se omlouvám,

 

Jan Volný, poslanec hnutí ANO

jzlJakub Zelenka

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.