3. června 2009 21:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vloudil se ke starostce za ČSSD domů a napadl ji

Ilustrační foto násilí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto násilí | foto: Shutterstock

MORAVANY Neznámý pachatel napadl sedmapadesátiletou starostku Moravan na Brněnsku, která je členkou sociální demokracie.Žena a její zeť skončili s lehkým zraněním v nemocnici, řekl bez podrobností mluvčí policie Bohumil Malášek. Podle dobře informovaných policejních zdrojů stojí patrně za útokem odpůrce ČSSD.

Starostka Marie Barešová řekla, že šlo už o několikátý útok proti ní za poslední dobu.

"Vždycky se objevuje, když se na radnici řeší něco s územním plánem," sdělila ČTK. Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) někdo před nedávnem hodil na dům starostky zápalnou láhev.

Napadení se odehrálo kolem 17:30 v rodinném domě starostky. Zatím neznámý pachatel, kterého ani starostka nepoznala, se do domu vloudil pod záminkou doručení obchodní zásilky. Napadl nejprve dceru starostky a zetě.

Když jim chtěla pomoci, udeřil prý i ji.

Starostka a zeť měli po útoku pohmožděniny v obličeji, sanitka je převezla na ošetření do Fakultní nemocnice U svaté Anny. Starostka má nyní v obličeji několik stehů. "Útok směřoval na hlavu. Utržili lehká poranění v obličeji. Muž nám také sdělil, že byl zraněn na hrudníku," uvedla k zásahu mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová.

Případ vyšetřují kriminalisté.

ČTK