30. dubna 2018 13:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vůz pražské záchranky srazil chodkyni, ta zemřela. Řidič jel se zapnutými majáky, i když nemířil k případu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Fotografie z tragické nehody. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie z tragické nehody. | foto: tydenikpolicie.cz

PRAHA V neděli večer došlo v Praze k tragické dopravní nehodě, při níž řidič tamní zdravotnické záchranné služby ve služebním voze srazil na silnici chodkyni. Jednačtyřicetiletá žena byla v kritickém stavu transportována do nemocnice, kde svým zraněním podlehla. Případem se zabývá policie. Řidič podle ZZS zřejmě porušil vnitřní předpisy, když jel se zapnutým výstražným světelným a zvukovým zařízením.

Krátce po 21. hodině došlo v neděli k tragické dopravní nehodě v pražské ulici Novovysočanská. Řidič pražské zdravotnické záchranné služby ve služebním voze srazil na silnici chodkyni, která byla poté v kritickém stavu transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Pohotovostní režim

„Na místě zasahovaly záchranářská a lékařská posádka i inspektor. Zdravotníci ženu napojili na monitor, zajistili dýchací cesty, dva žilní vstupy a za kontinuální resuscitace převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. I přes veškerou poskytnutou péči žena zraněním podlehla,“ uvádí v tiskové zprávě vydané v pondělí záchranná služba hlavního města. 

Vozidlo, které k pracovním účelům využívá i ředitel pražské záchranky Petr Kolouch, bylo v takzvaném pohotovostním režimu. V takovém případě jde o situaci, kdy je řidič i mimo službu připraven s plně vybaveným vozem vyrazit na výzvu zdravotnického operačního střediska za lékařem v pohotovosti. V případě nedělního večera šlo o ředitele Koloucha.

„Ve dvoučlenné posádce jsou řidič a lékař připraveni zamířit jako posila k mimořádné události, hromadnému neštěstí nebo jiné závažné události. Nehodě žádná taková výzva nepředcházela, ve voze jel pouze řidič,“ stojí na webových stránkách. Jak uvedla explicitně pro server Lidovky.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová, ředitel Kolouch skutečně v době nehody ve vozidle neseděl. 

Fotografie z tragické nehody.
Fotografie z tragické nehody.

Policie už případ řeší

Okolnosti nehody nyní vyšetřuje policie. „Vůz je vybaven kamerovým zařízením a ZZS HMP (zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy - pozn. red.) je připravena poskytnout záznam nehody vyšetřovatelům. Z dosavadního interního šetření vyplývá, že vozidlo jelo v době nehody se zapnutým výstražným světelným a zvukovým zařízením. Vzhledem k tomu, že řidič nemířil k žádné události nahlášené zdravotnickým operačním střediskem, porušil vnitřní předpisy ZZS HMP, která po došetření všech okolností vyvodí patřičné pracovně-právní důsledky,“ stojí dále v tiskové zprávě.

skŠárka Kabátová
  • 1Diskuse