17. července 2017 9:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vandal vyřadil v Boleslavi z provozu devět autobusů. Řádil i v kancelářích

Autobus Dopravního podniku Mladé Boleslavi zničený devětatřicetiletým vandalem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus Dopravního podniku Mladé Boleslavi zničený devětatřicetiletým vandalem. | foto: Dopravní podnik Mladá Boleslav

MLADÁ BOLESLAV Devětatřicetiletý cizinec poničil v noci ze soboty na neděli devět autobusů Dopravního podniku Mladá Boleslav. Dále se vloupal do budovy, kde poničil kanceláře. Všech devět autobusů je až do opravy vyřazeno z provozu, řekl v pondělí ředitel dopravního podniku Marek Džuvarovský. Chybějící autobusy nahradí vozy jiných dopravců. Podezřelého policie na místě zadržela. Škody se odhadují na 500 000 korun.

Oprava poškozených vozidel by měla trvat nejdéle dva týdny. Na všech linkách, které mladoboleslavský dopravní podnik zajišťuje, se bude jezdit podle jízdních řádů. Tři zapůjčené autobusy od jiných dopravců ale nedisponují odbavovacím systémem, který mladoboleslavský podnik využívá.

„Jízda těmito stroji proto bude pro veřejnost zdarma. Dopravní podnik je použije na nejméně využitých trasách,“ řekla Hana Kopalová z mladoboleslavského magistrátu.

„Muž byl pod vlivem omamných a psychotropních látek. Byl to velmi agresivní muž, který útočil na osoby ve svém okolí i na zasahující policisty,“ řekla mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková.

Podezřelý bude během dneška zřejmě obviněn z trestných činů poškození cizí věci, nebezpečné vyhrožování a násilí proti úřední osobě. Policie ho možná obviní ještě z trestného činu výtržnictví. Pachateli hrozí až šest let vězení.

Škody způsobené vandalem v prostorách Dopravního podniku Mladá Boleslav.
Poničené autobusy Dopravního podniku Mladá Boleslav.
ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz