22. října 2012 18:47, aktualizováno  18:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vystupujeme z Evropské unie, oznámil ve videu "prezident" Jakl

Ladislav Jakl a jeho 'prezidentský' projev. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ladislav Jakl a jeho 'prezidentský' projev. | foto: http://www.ladislavjakl.cz/

Čas bruselského diktátu skončil, Česko vystupuje z nesmyslné Evropské unie. Tak by se dalo v kostce shrnout šestiminutové video, ve kterém přednáší svůj projev nový prezident České republiky Ladislav Jakl.

Ladislav Jakl je samozřejmě zatím jen tajemníkem nynější hlavy státu, ovšem své prezidentské ambice netají a rád by Václava Klause na Hradě vystřídal.

ČTĚTE VÍCE:

Při shánění podpory pro svou kandidaturu se vyprofiloval jako přísný kritik Evropské unie. Na nyní zveřejněném videu si také zahrál roli prezidenta republiky a oznámil vystoupení Česka z této instituce.

Projev pojal Jakl jako parafrázi slavného novoročního projevu Václava Havla z roku 1990. "Předpokládám, že jste si mne nezvolili prezidentem republiky proto, abych vám lhal," říká Jakl (stejně jako Havel) hned v počátku projevu. A přidává své argumenty:  naše členství v ní nám přináší víc škody než užitku, kvůli EU máme zničenou přírodu, drahý proud, špatné zákony a nejsme svobodní.

Podívejte se na další Jaklův výstřelek:

"Dovolte mi milí spoluobčané, abych vám oznámil své zásadní rozhodnutí. Dnes dopoledne jsem poslal jménem České republiky dopis předsedovi evropské rady, že Česká republika dnešním dnem vystupuje z Evropské unie a stává se opět nezávislým, svobodným státem. Čas bruselského diktátu skončil," uzavírá svůj projev "prezident" Jakl.

aniMiloslav Janík