Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za týrání štěněte dostal muž podmínku a zákaz alkoholu. Usvědčilo jej video

Právo

  13:27
Za týrání štěněte uložil soud mladíkovi z Prachatic roční podmínku a zákaz alkoholu. Rozhodl tak na základě videa, na kterém muž mlátil a kopal do štěněte labradorského retrívra. Krom podmínky nařídil soud muži také účast na programu psychologického poradenství. O rozsudku informoval server iDNES.cz.

Muž na videu málem umlátil svého psa. Od soudu dostal roční podmínku a zákaz pití alkoholu. foto: iDNES.tv

Zvlášť surovým způsobem zbil opilý muž z Prachatic své dvouměsíční štěně labradorského retrívra. Nyní mu soud uložil roční podmínku a zákaz pití alkoholu. Protože soud rozhodl trestním příkazem, nařídil mu také dvě povinnosti.

„Současně mu uložil omezení spočívající v zákazu požívání alkoholických nápojů a návykových látek a uložil mu povinnost podrobit se v průběhu zkušební doby programu psychologického poradenství na rozvoj schopnosti zvládat agresivitu,“ řekla TV Prima místopředsedkyně okresního soudu v Prachaticích Vendulka Pozniaková. Čtyřiadvacetiletý mladík nebo státní zástupce mají teď osm dní možnost podat proti trestnímu příkazu odpor.

Za týrání zvířete původně muži hrozilo až dvouleté vězení. Pozniaková iDNES.cz potvrdila, že soud nakonec sazbu snížil na jeden rok s podmíněným odkladem na dva roky a šest měsíců. 

Jedno štěně utopil ve vaně, druhému zlomil nohu. Muž za to půjde na rok do vězení

Mladíka usvědčilo video, které zachytil jeho kamarád na mobilní telefon a které následně sdíleli tisíce lidí na sociálních sítích. Policie začala případ vyšetřovat na základě nahlášení videa redaktory Jihočeské televize. Pes se mezitím dostal do útulku a nyní je v péči nového majitele. Podle policistů jej mladík týral dlouhodobě.

Autor:

Mohlo by vás zajímat