Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na poli na Klatovsku leželo 11 několikadenních štěňat. Přežilo jich šest, případ zkoumá policie

Štěňata jsou v péči klatovského útulku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Štěňata jsou v péči klatovského útulku. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Radkovice/Klatovy Jedenáct štěňat pravděpodobně někdo odložil na pole u Radkovic na Kladensku. Šest z nich se podařilo zachránit, zbylá uhynula. Štěňatům přitom není více než čtrnáct dní, uvedla pracovnice útulku v Klatovech, která se o štěňata stará. Případem se zabývá i policie.

Podle Miroslavy Šeflové, která se v Útulku pro zatoulané a opuštěné psy v Klatovech o štěňata stará, se jedná o křížence středního vzrůstu. Pravděpodobně to mohou být labradoři. „Odhaduji, že je jim deset až čtrnáct dní. Kromě jednoho už všichni vidí,“ řekla Šeflová serveru iDnes.cz.

Celkem bylo nalezeno jedenáct štěňat, přežilo z nich jen šest.
Policie případ momentálně šetří.

Štěňat si v poli všimnul v úterý dopoledne náhodný svědek, který posléze nález nahlásil policii. „Dostali jsme oznámení, že na poli u Radkovic jsou štěňata. Některá byla již mrtvá. Případ šetříme. Zatím ho neevidujeme jako přestupek ani jako trestný čin,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová pro web iDnes.cz.

Miroslava Šeflová si ale myslí, že štěňata někdo na pole záměrně odvezl a nechal je, aby tam uhynula. „Je to prasárna, jiné slovo nemám. Jde to přece řešit úplně jinak, třeba kastrací,“ řekla Šteflová pro Klatovský deník. „Odmítám spekulace, že je tam fena porodila a pak od nich odešla. To by žádná fena neudělala. Navíc by místo, kde leželi, vypadalo zcela jinak,“ vysvětlila dále ošetřovatelka Šeflová, proč se domnívá, že se jednalo o úmysl.

Ačkoliv štěňata už jsou v bezpečí, v ohrožení je stále právě fena. „Fena musí být plná mléka, což je nebezpečné i pro ni. Druhá možnost je, že zemřela a její majitel se tímto způsobem štěňat zbavil,“ objasnila Šteflová webu iDnes.cz svou snahu nalézt fenu a dodala, že pro útulek to bude čtvrtý uměle odchovaný vrh.

V minulosti v klatovském útulku zachránili i čtyřdenní štěňata, i proto se Šteflová domnívá, že vše dopadne dobře i tentokrát. Dvě štěněcí fenky a čtyři psi však budou ještě chvíli potřebovat velkou péči. Pokud by policie věc posoudila jako trestný čin a pachatele, hrozily by obžalovanému až tři roky odnětí svobody.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!