14. června 2017 10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Bělé pod Bezdězem zemřela matka se synem. Zastřelil je soused, měl s nimi spory

Mělo dojít k roztržce mezi sousedy, která vyplývala z dlouhodobých sporů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mělo dojít k roztržce mezi sousedy, která vyplývala z dlouhodobých sporů | foto: Jiří Meixner, iDnes.cz

Bělá pod Bezdězem  Za úterní střelbu v Bělé pod Bezdězem nad Mladoboleslavsku mohou podle policie dlouhodobější sousedské spory. Muž narozený v roce 1967 zastřelil své dva sousedy - ženu narozenou v roce 1945 a muže, který se narodil v roce 1977. Zastřelenými jsou podle policie matka se synem. Střelec poté obrátil zbraň proti sobě, v kritickém stavu byl převez do nemocnice.

Ve středu po poledni svým zraněním v nemocnici podlehl. Na případu pracuje krajská kriminálka. Sdělil to mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

„Dlouhodobější sousedské spory vyvrcholily ve vzájemné napadení. Muž poté odešel do svého domu, kde si vzal svou legálně drženou zbraň a vrátil se na místo, kde zastřelil ženu a muže, šlo o matku se synem. Zbraň poté obrátil proti sobě a způsobil si vážná zranění,“ řekl Truxa. Později mluvčí doplnil, že muž útočil dvěma zbraněmi. Obě zbraně držel legálně.

Podle Boleslavského deníku popisují sousedé z ulice střílejícího muže jako podivína, podle nich přetrvávaly sousedské spory dlouhou dobu. Podle svědků zaznělo šest výstřelů. „Okamžitě jsme tušili, že právě tady se mohlo něco stát,“ řekl Deníku jeden ze svědků.

O okolnostech střelby policisté v tuto chvíli nechtěli mluvit
V Bělé pod Bezdězem zemřeli po střelbě dva lidé
ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz