Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Záchranáři v Sokolově ošetřili 20 žáků střední školy. Začali hromadně kolabovat

Česko

  10:03aktualizováno  15:11
Sokolov - Záchranáři Karlovarského kraje v pátek dopoledne ošetřili v Sokolově 20 žáků střední policejní školy v Komenského ulici s lehkým zraněním. Studenti se účastnili před školou slavnostního ukončení školního roku, náhle začali kolabovat. Záchranná služba aktivovala stav hromadného postižení osob, 17 žáků odvezla do nemocnic v Karlových Varech, Sokolova a Chebu. Nikdo není v ohrožení života. Příčinu incidentu policie zjišťuje, vyloučila únik plynu či jiné látky.

Základ lékárničky je dezinfekce. Expertka radí, co vzít na dovolenou a jak získat léky na předpis v cizině

„Provedeným měřením a důkladnou prohlídkou školy můžeme vyloučit, že by se jednalo o únik plynu či jiné škodlivé látky. Dále čekáme na výsledky lékařských vyšetření,“ uvedla policie na Twitteru.

Oznámení o hromadném kolapsu osob přijala policie podle mluvčí Evy Valtové před 9:00. Případ vyšetřují sokolovští kriminalisté. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému, technici i psovodi. Mluvčí zatím více informací neuvedla, kdy budou výsledky lékařského vyšetření, zatím podle ní není jasné.

Záchranáři Karlovarského kraje ošetřili v Sokolově 20 žáků střední policejní...
Záchranáři Karlovarského kraje ošetřili v Sokolově 20 žáků střední policejní...

Podle mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Markéty Singerové záchranáři převezli do nemocnice v Karlových Varech sedm studentů. „Ani jeden z nich nebyl ve stavu vyžadujícím hospitalizaci na lůžku. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo jednat o otravu nebo intoxikaci,“ řekla Singerová, podle které byli žáci z nemocnice již propuštěni.

Žáci policejní školy se účastnili slavnostního ukončení školního roku s předáním vysvědčení ve venkovních prostorách. Podle ředitele policejní školy Zdeňka Jedličky během slavnostního ukončení omdlelo a postupně ztratilo vědomí asi 20 dětí. Okamžitě jim poskytli první pomoc. Škola o incidentu informovala ostatní žáky a rodiče.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!