24. dubna 2016 20:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Záhada na Boleslavsku: kolemjdoucí našla mrtvého a jednoho zraněného muže

Sanitka- ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sanitka- ilustrační foto | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

BUKOVNO Mezi obcemi Bukovno a Vinec na Mladoboleslavsku našla v neděli odpoledne kolemjdoucí dva ležící muže. Jeden byl mrtvý a druhý zraněný. Co se stalo, vyšetřuje policie. Zraněného přepravil vrtulník do nemocnice, u mrtvého muže byla nařízena soudní pitva, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle informací ČTK muži leželi u cesty, kterou využívají cyklisté. Zda mohli být sraženi, nebo se jim přihodilo něco jiného, policejní mluvčí nechtěla komentovat. „Případ si převzali středočeští kriminalisté, a protože je vyšetřování na samém počátku, tak se ke způsobu smrti ani dalším okolnostem zatím nebudeme vyjadřovat,“ dodala Richterová.

Druhý z mužů utrpěl středně těžká poranění hlavy. „Nekomunikoval, nicméně sám dýchal,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. Po zajištění životních funkcí ho záchranáři přepravili do nemocnice v pražských Střešovicích.

ČTK