30. prosince 2009 12:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Záhada ve Strašicích vyřešena. V domě zřejmě 'strašil' syn

Shořelé obaly zásuvek v domě Jiřího Mračka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Shořelé obaly zásuvek v domě Jiřího Mračka. | foto: Skupina ČEZ.

Záhada "strašidelného" domku ve Strašicích byla vyřešena. Policie vypátrala osobu, jež se přiznala. Kvůli nízké škodě případ odloží. K několika činům se údajně přiznal syn rodiny Mračkových. Odborníci ale stále trvají na tom, že rozhodně nemohl způsobit všechny jevy.

"Neobvyklé úkazy způsoboval člověk. Paranormální jevy byly tedy vyloučeny. Vzhledem k tomu, že vznikla škoda do 5 tisíc korun a nebyl spáchán žádný trestný čin, případ byl odložen," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí rokycanské policie Jana Tomková. Nechtěla však potvrdit, že se jednalo o dvanáctiletého syna Mračkových. Otec rodiny se k případu odmítl vyjadřit.

"Shromáždili jsme vyhotovené znalecké posudky, provedli ohledání místa činu, zajistili věcné stopy. Zainteresované osoby podaly k případu vysvětlení. K posouzení po odborné stránce byl jako konzultant přizván i specialista pro neionizující záření," dodala.

Po vyhodnocení dospěla policie k závěru, že události v domě musela způsobit nějaká osoba. "Ta se k tomu v následném podání vysvětlení přiznala," řekla mluvčí.


Zapálil jsem ručník, rozbil akvárium a sklo ve stěně...
Podle dobře informovaného zdroje se skutečně přiznal syn rodiny, bylo to ale údajně jen k několika činům. "Například k tomu, že zapálil vlhký ručník, rozbil akvárium a také sklo ve stěně. Svým jednáním chtěl prý pomoci tomu, aby se odborníci začali o podivné jevy v domku více zajímat," řekl ČTK.

Podle některých odborníků ale nemohl způsobit všechny jevy, které se v uplynulých týdnech staly. "Například na zásuvkách se nenašly žádné stopy samozápalné látky, nemohl ani dokázat vyhazování jističů," uvedl regionální mluvčí ČEZ Martin Sobotka. Zkoumání ze strany expertů bude dál pokračovat, jevy se aktuálně zabývá například odborník z ČVUT.

V domku Mračkových ve Strašicích se vyskytovaly anomální jevy jako například samovolné hoření zásuvek i praskání skel. Mračkovi byli odpojeni od elektřiny. Veškeré jevy se děly i v odpojeném domě, i když v poslední době s menší četností. Média již delší dobu spekulovala, že záhady způsobuje syn Mračkových.

Lidovky.cz, ČTK, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.