Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena -2 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Stovky lidí zahájily lyžařskou sezónu v Česku. Přírodního sněhu je minimum

Na sjezdovce Anděl na Černé hoře ve skiareálu Černá hora se bude lyžovat i v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na sjezdovce Anděl na Černé hoře ve skiareálu Černá hora se bude lyžovat i v... | foto: ČTK

Praha První možnost si v této sezoně zalyžovat využily o víkendu v Česku stovky lyžařů. V porovnání s loňským rokem ale střediska většinou zahájila sezonu o něco později. Další areály pokračují v přípravě a zasněžují, přírodního sněhu je totiž minimum.

Provoz byl zahájen například v Krkonoších na sjezdovce Anděl na Černé hoře u Janských Lázní a v Malé Úpě na Pomezních boudách, na Šumavě se začalo na Kvildě a v Jeseníkách se otevřely areály v Branné na Šumpersku a jeden v Karlově na Bruntálsku.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec byla 7. prosince 2019 zahájena lyžařská sezona....
První lyžaři ve středisku Černá hora vyrazili na sjezdovku Anděl na Černé hoře,...

V Krkonoších na Černé hoře nad Janskými Lázněmi a na Pomezních Boudách lyžovalo o víkendu dohromady asi 1800 lidí. Oba areály zahájily zimní sezonu v sobotu. Na Černé hoře mají lyžaři k dispozici kilometrovou sjezdovku Anděl, na Pomezních Boudách bylo o víkendu v provozu zatím jen spodních 500 metrů sjezdovky Pomezky. „Na celé sjezdovce Anděl se bude lyžovat i v následujících dnech, a to za speciální jízdné,“ řekla v neděli mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová. Dospělí zaplatí za den lyžování 400 korun, junioři a senioři 300 korun a děti 200 korun.

SkiResort Černá hora - Pec od soboty 14. prosince plánuje otevřít další sjezdovky v areálu na Černé hoře a také středisko v Peci pod Sněžkou, od 21. prosince zbývající areály.

Na Pomezních Boudách se lyžovalo zatím jen tento víkend. Na další víkend 14. a 15. prosince, pokud to počasí dovolí, plánují otevřít celou sjezdovku Pomezky a jet až do konce sezony. Následující víkend, od 21. prosince, by pak rádi otevřeli celý areál.

Největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn plánuje zahájit sezonu v pátek 13. prosince. V Orlických horách by jako první mělo zahájit sezonu lyžařské středisko v Říčkách, ale až v polovině týdne.

Desítky lyžařů přijely o víkendu do skiareálu Kvilda na Prachaticku, které je prvním jihočeským střediskem, kde se letos lyžovalo. Přes týden bude areál zavřený, opět otevře další víkend. V provozu je zatím jen hlavní vlek, lyžařská škola ani půjčovny ještě nefungují. Na svahu leží pouze technický sníh. Velké jihočeské skiareály Lipno, Zadov i Hochficht vyrábějí umělý sníh, sezonu chtějí zahájit v polovině prosince.

Letos jako první spustila vleky Branná na Šumpersku, a to už v pátek ráno. Středisko se podařilo uvést do provozu za jediný týden, sněhová děla zde poprvé spustili minulý víkend. Areál bude v provozu už nepřetržitě. V Karlově na Bruntálsku se čtyřsedačka na Expressu rozjela poprvé v pátek večer, v sobotu se lyžovalo přes den i večer a lanovka se zastavila v neděli vpodvečer. Přijelo odhadem několik stovek lyžařů. V týdnu provoz pokračovat nebude, lanovka se znovu má rozjet až v pátek příští týden.

Ostatní areály v Jeseníkách zatím zasněžují, pokud to počasí dovolí. Střediska chtějí být připravena především na vánoční svátky.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!