16. září 2017 10:04, aktualizováno  12:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Děkuji brněnským lékařům za to, jak mi pěkně sešili hlavu, vzkázal Zaorálek po havárii

U Lechovic na Znojemsku havarovalo auto s ministrem zahraničí, | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U Lechovic na Znojemsku havarovalo auto s ministrem zahraničí, | foto: ČTK

ZNOJMO V pátek večer havaroval automobil s ministrem zahraničních věcí a lídrem ČSSD ve sněmovních volbách Lubomírem Zaorálkem. Ministr utrpěl lehká zranění, ale ještě v noci byl propuštěn z nemocnice. „Šéf je v pořádku, jen povrchové zranění a pár stehů na hlavě,“ řekl jeden z blízkých Zaorálkových spolupracovníků. Míru zavinění účastníků nehody policie zjišťuje.

Ministr během havárie v automobilu utrpěl zranění hlavy, jeho zdravotní stav je ale dobrý a už byl propuštěn z nemocnice, oznámila v pátek v noci Irena Valentová z tiskového odboru ministerstva zahraničí.

V sobotu na sociální síti ministr zahraničních věcí poděkoval brněnským záchranářům, lékařům a sestrám traumatologie nemocnice v brněnských Bohunicích za jejich pohotovost. Rovněž napsal, že je vděčný, že se nikomu dalšímu nic nestalo. 

Zaorálek při nehodě cestoval ve vozidle ochranné služby řízeném pracovníkem Ochranné služby Policie ČR. Záchranáři ho převezli do brněnské nemocnice.  „Z nemocnice byl již propuštěn do domácí péče,“ uvedla Valentová. Ministr podle ní bude od pondělí pokračovat ve svém programu tak, jak ho měl naplánován.

Zranění ministra Zaorálka při nehodě u Lechovic už dříve potvrdil mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht. „Došlo k nehodě s účastí chráněné osoby, několik osob bylo transportováno do nemocnice k ošetření,“ řekl.

„Šéf je v pořádku, (má) jen povrchové zranění a pár stehů na hlavě. Ostatní jsou taky v pořádku. Řídil ochrankář-policista. Zatím to vypadá na chybu toho druhého auta, které se tam nějak připletlo, hodilo jim tam myšku, ale to musí ještě vyšetřit policie...“ řekl pro Lidovky.cz jeden z úzkých spolupracovníků Lubomíra Zaorálka. 

Na místě nehody byl také vrtulník letecké záchranné služby. „Transportoval do nemocnice v Brně Bohunicích muže se středně těžkým zraněním,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková. Podle ní to byl muž nad 60 let. Zda šlo o Zaorálka, nekomentovala.

Podle jihomoravského policejního mluvčího Pavla Švába se u odbočky na Oleksovice srazila dvě auta, z nichž jedno převáželo člověka, který patří mezi osoby chráněné policií. Míru zavinění účastníků nehody policie zjišťuje. Nehoda se stala v podvečerních hodinách. Zaorálek měl do té doby na jižní Moravě celodenní předvolební program. Po 17:00 byl ještě na Znojemském historickém vinobraní.

Ministr zahraničí patří mezi představitele státu, jejichž bezpečnost policie zajišťuje. Dalšími chráněnými osobami jsou prezident republiky, předsedové obou komor Parlamentu, premiér a ministři vnitra, obrany, spravedlnosti a financí.

U Lechovic na Znojemsku havarovalo auto s člověkem, který patří mezi osoby...
Jednoho muže středního věku tamní záchranáři transportovali vrtulníkem letecké...
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz