15. září 2017 21:58, aktualizováno 16. 9 7:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Znojemsku havaroval Lubomír Zaorálek, utrpěl lehké zranění hlavy

Jednoho muže středního věku tamní záchranáři transportovali vrtulníkem letecké... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jednoho muže středního věku tamní záchranáři transportovali vrtulníkem letecké... | foto: ČTK

PRAHA V pátek v podvečer došlo na Znojemsku k autonehodě, při které bouralo auto s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem. Informaci serveru Lidovky.cz už večer potvrdilo policejní prezidium. Později ministerstvo zahraničí uvedlo, že volební lídr ČSSD utrpěl lehké zranění hlavy, jeho zdravotní stav už je ale dobrý, a tak byl propuštěn do domácí péče.

„V důsledku nehody byl zraněn ministr zahraničních věcí, který byl krátce po nehodě převezen do brněnské nemocnice. Při nehodě utrpěl zranění hlavy, jeho zdravotní stav je nicméně dobrý. Z nemocnice byl již propuštěn do domácí péče. Okolnosti nehody v tuto chvíli vyšetřuje policie,“ uvedlo ministerstvo v oficiálním prohlášení. 

Serveru Lidovky.cz informaci o nehodě již večer potvrdil mluvčí policejního prezidia Petr Habenicht. Avšak kdo nehodu zavinil nechtěl komentovat. „Zatím to je opravdu předčasné,“ sdělil.  Míru zavinění účastníků nehody policie stále zjišťuje.

Lubomír Zaorálek navštívil v rámci předvolební kampaně 15. září Břeclav.
Jednoho muže středního věku tamní záchranáři transportovali vrtulníkem letecké...

Na Znojemsku bouralo v podvečerních hodninách několik aut včetně vozidla Ochranné služby Policie ČR, která vozí politiky, informoval server Novinky.cz. Na místo byl dokonce vyslán vrtulník letecké záchranné služby.

Zaorálek měl do té doby na jižní Moravě celodenní předvolební program. Po 17:00 byl ještě na Znojemském historickém vinobraní.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Ministr zahraničí patří mezi představitele státu, o jejichž bezpečnost se policie stará. Dalšími chráněnými osobami jsou prezident republiky, předsedové obou komor Parlamentu, premiér a ministři vnitra, spravedlnosti a obrany.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz