Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zapálil dům s tchýní a synem, pomohl soused

Česko

  11:51
HRUŠOVANY U BRNA - Pokusil se zapálit dům, v němž spal jeho jedenáctiletý syn a bývalá tchýně. Život jim zachránil 33letý soused. Dítě vynesl z hořícího domu. Šedesátileté ženě, kterou plameny uvěznily v prvním patře objektu, přistavil žebřík, po němž z hořícího domu unikla. Zoufalý muž se prý nedokázal vyrovnat s rozpadem manželství.

sirky - ilustrační foto

Třiačtyřicetiletý muž se pokusil zapálit rodinný dům v Hrušovanech u Brna v noci na sobotu, řekl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek.

Pachatele dohnalo podle něho k činu to, že se nebyl schopen vyrovnat s rozpadem svého manželství. V době útoku byl patrně pod vlivem alkoholu.

Policie ho obvinila z pokusu vraždy a porušování domovní svobody. Hrozí mu až 15 let vězení. Muž je ve vazbě.

Zadržený je otcem dvou chlapců. Oba v noci na sobotu spali bez matky v domku své babičky. Kolem druhé hodiny v noci se jejich otec do domu vloupal. Napadl a zbil staršího z hochů, jemuž je 15 let. Pak založil požár a odešel. Chlapec si s ohněm nevěděl rady, zaběhl ale pro souseda, který jeho příbuzné před plameny zachránil.

Pachatel se později podle dostupných informací sám přihlásil na policii. "Nebýt včasné pomoci, mohl si jeho útok vyžádat dva životy," dodal mluvčí.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat