Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman se v nemocnici zdrží nejméně do pátku. Doporučili mu nepřetržitou lékařskou péči

Česko

  15:05
Prezident Miloš Zeman, který byl přepraven v úterý do pražské Ústřední vojenské nemocnice, se podrobí delší hospitalizaci. Podle dostupných informací dostal po předchozí kontrole doporučení, aby se podrobil nepřetržité lékařské péči. Možná jde o podobný „rekondiční pobyt“, jaký zažil již v minulosti.

Zeman přijel v doprovodu manželky do nemocnice po jedenácté hodině. Podle serveru Aktuálně.cz byl už jednou v nemocnici dokonce v pátek. Po kontrole u jeho  ošetřujícího lékaře, ředitele Miroslava Zavorala, se mu dostalo doporučení vstoupit do nepřetržité péče.

Od úterního nástupu do nemocnice by měl být prezident hospitalizován nejméně čtyři dny.

Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se k hospitalizaci hlavy státu zatím nevyjádřil. Nereagoval ani na telefonní hovory a zprávy.

Bývalý tiskový mluvčí Ladislav Špaček kritizoval Ovčáčkovo mlčení. Uvedl, že utajování zdravotního stavu je nemyslitelné už od dob prezidentské vlády Václava Havla.

Mluvčí Hradu cituje žalm z bible, k Zemanově hospitalizaci mlčí

Také bývalý prezident Václav Klaus byl přijat ve stejné nemocnici o víkendu. V úterý se dostavil na další vyšetření. Jako důvod byl uveden vysoký tlak.

Rekondiční pobyt?

Podobný pobyt, označený tehdy jako rekondiční, zažil Zeman již v říjnu 2019. Tehdy podle vyjádření nemocnice nepodstoupil žádný zákrok, absolvoval jen rehabilitace a dostával potřebnou výživu.

„Péče byla zaměřena na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu. Absolvoval rehabilitační cvičení zaměřená na posílení pohybových stereotypů, byla mu aplikována intenzifikovaná výživa,“ uvedla v říjnu 2019 na webu mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Zemana i Klause hospitalizovali ve vojenské nemocnici

Mluvčí v úterý už tak sdílná nebyla. Pouze potvrdila Zemanovu hospitalizaci.

Loni Zemanovi v pražské vojenské nemocnici operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. 

Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

16. října 2019

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat