Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman se v nemocnici zdrží nejméně do pátku. Doporučili mu nepřetržitou lékařskou péči

Česko

  15:05
Prezident Miloš Zeman, který byl přepraven v úterý do pražské Ústřední vojenské nemocnice, se podrobí delší hospitalizaci. Podle dostupných informací dostal po předchozí kontrole doporučení, aby se podrobil nepřetržité lékařské péči. Možná jde o podobný „rekondiční pobyt“, jaký zažil již v minulosti.

Zeman přijel v doprovodu manželky do nemocnice po jedenácté hodině. Podle serveru Aktuálně.cz byl už jednou v nemocnici dokonce v pátek. Po kontrole u jeho  ošetřujícího lékaře, ředitele Miroslava Zavorala, se mu dostalo doporučení vstoupit do nepřetržité péče.

Od úterního nástupu do nemocnice by měl být prezident hospitalizován nejméně čtyři dny.

Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se k hospitalizaci hlavy státu zatím nevyjádřil. Nereagoval ani na telefonní hovory a zprávy.

Bývalý tiskový mluvčí Ladislav Špaček kritizoval Ovčáčkovo mlčení. Uvedl, že utajování zdravotního stavu je nemyslitelné už od dob prezidentské vlády Václava Havla.

Mluvčí Hradu cituje žalm z bible, k Zemanově hospitalizaci mlčí

Také bývalý prezident Václav Klaus byl přijat ve stejné nemocnici o víkendu. V úterý se dostavil na další vyšetření. Jako důvod byl uveden vysoký tlak.

Rekondiční pobyt?

Podobný pobyt, označený tehdy jako rekondiční, zažil Zeman již v říjnu 2019. Tehdy podle vyjádření nemocnice nepodstoupil žádný zákrok, absolvoval jen rehabilitace a dostával potřebnou výživu.

„Péče byla zaměřena na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu. Absolvoval rehabilitační cvičení zaměřená na posílení pohybových stereotypů, byla mu aplikována intenzifikovaná výživa,“ uvedla v říjnu 2019 na webu mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Zemana i Klause hospitalizovali ve vojenské nemocnici

Mluvčí v úterý už tak sdílná nebyla. Pouze potvrdila Zemanovu hospitalizaci.

Loni Zemanovi v pražské vojenské nemocnici operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. 

Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

16. října 2019

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...

Mohlo by vás zajímat