9. srpna 2017 17:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zemanovci mají superlídra. Do voleb je povede prezidentův podporovatel Ringo Čech

František Ringo Čech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Ringo Čech. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

PRAHA  Strana práv občanů, dříve známá také jako Zemanovci, má nového volebního superlídra. Je jím zpěvák a malíř František Ringo Čech. Ke kandidatuře kontroverzního umělce přiměl prý sám prezident Miloš Zeman, který mu ostatně udělil před dvěma lety vyznamenání.

„Je to pravda. Požádal mě o to můj přítel, prezident Zeman. Plním dané slovo a budu jako nezávislý kandidovat za Zemanovce v Praze,“ uvedl bez dalších informací Čech pro Deník. Detaily ohledně kandidování sdělí prý na čtvrteční tiskové konferenci.

František Ringo Čech slaví gól do sítě Sparty.
František Ringo Čech : Lekce němčiny pro uprchlíky

František Ringo Čech prezidenta Zemana, který je zároveň čestným předsedou SPO, dlouhodobě podporuje. Umělec byl Zemanem v roce 2015 vyznamenám medailí Za zásluhy a je pravidelným hostem prezidentových slavnostních akcí. Vystupoval vedle něj během prezidentských voleb třeba i na pódiu před veřejností. Oba spojuje mimo jiné postoj k uprchlické krizi.

Před časem se k tomuto tématu vyjádřil i prostřednictvím obrazu „Lekce němčiny pro uprchlíky“.

František Ringo Čech představuje jedno ze svých děl. Snímek pochází z roku 2007.

František Ringo Čech představuje jedno ze svých děl. Snímek pochází z roku 2007.

František Ringo Čech je známý především jako zpěvák a muzikant, v poslední době i jako podporovatel současného prezidenta či jako politik. Patřil mezi zakládající členy kapely Olympic. Účinkoval též v divadle Semafor.

Zpěvák a malíř podepsal v sedmdesátých letech Antichartu. Po revoluci byl nejprve členem Klubu angažovaných nestraníků a poté přešel do ČSSD, za kterou byl v zastupitelstvu hlavního města Prahy.

skŠárka Kabátová

Najdete na Lidovky.cz