12. srpna 2019 12:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zemřela královna suši Bára Rektorová. O své nemoci psala na sociálních sítích, bylo jí 38 let

Bára Rektorová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bára Rektorová. | foto: Facebook/Bára Rektorová

Praha Úspěšná podnikatelka v gastronomii Bára Rektorová, která byla pro svůj cateringový byznys přezdívána ‚královnou suši‘, v noci na pondělí podlehla ve věku 38 let rakovině. Na sociálních sítích o tom informoval její partner Vilém Rubeš. Rektorová už tři roky otevřeně psala o životě s nádorem na mozku.

„Naše milovaná Barunka odešla čtyři minuty před půlnocí 11. srpna, obklopena rodinou a zaopatřena poslední svátostí, z tohoto světa. Světlo věčné ať jí svítí a ať odpočívá v pokoji,“ sdělili blízcí české podnikatelky na jejím facebookovém účtu. Rektorová měla dva syny ve věku 10 a 8 let, byla rozvedená.

Nádor na mozku lékaři Báře Rektorové diagnostikovali poprvé před čtymi lety. O léčbě otevřeně psala na sociálních sítích a snažila se vyvracet romantizující představy o rakovině, které podle vlastních slov mívala i ona sama. 

„Dnes už vím, že člověku je prostě normálně blbě a není to nic extra zajímavého. Vadí mi, že se z toho dělá taková atrakce,“ řekla v červnu v rozhovoru pro Deník N.

Z rakoviny se podnikatelka a blogerka úspěšně vyléčila a o své zkušenosti psala knihu. Loni v říjnu ale lékaři objevili, že se nádor na mozku vrátil. I přes léčbu chemoterapií a elektrodami nemoci matka dvou synů podlehla.

Lidovky.cz

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz