8. července 2017 9:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zfetovaný řidič kamionu boural a pak sypal desítky kilometrů po D1 krabicové víno

Po nehodě pokračoval v jízdě a ohrožoval okolní auta. Po 31 kilometrech... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po nehodě pokračoval v jízdě a ohrožoval okolní auta. Po 31 kilometrech... | foto: Týdeník Policie

PRAHA  Ve čtvrtek ráno na 142 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu sjel řidič kamionu z jízdního pruhu, naboural a z poškozeného návěsu vysypal krabicové víno. Po nehodě pokračoval v jízdě a ohrožoval okolní auta. Po 31 kilometrech zastavila řidiče policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov.

Osmačtyřicetiletý řidič kamionu jel ve čtvrtek z Maďarska po dálnici D1 ve směru na Prahu. Na 142 kilometru D1 kolem šesté hodiny ranní sjel mimo komunikaci. Poškodil dopravní značení, odvodňovací žlab a travnatý porost. Nahnutý náklad prorazil bočnici kamionu a vysypal se. Palety s krabicovým vínem se rozsypaly po dálnici a přerušily provoz v jednom jízdním pruhu na dvě hodiny. Uvedla pro Týdeník Policie Dana Čírtková.

Po nehodě pokračoval řidič kamionu v jízdě i přesto, že měl značně poškozený návěs. Během dalších třiceti kilometrů, které ujel, ohrožoval poškozeným návěsem okolní vozidla. Na 111. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu poškozenou soupravu zastavila policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov.

Zfetovaný řidič kamionu vysypal na D1 krabicové víno a ujel dalších 31 km
Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů, provedení dechové zkoušky a...

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů, provedení dechové zkoušky a provedení testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Test na drogy měl pozitivní výsledek na látku obsahující amfetamin a metamfetamin. Policisté řidiče zadrželi a zahájili úkony trestního řízení pro přečin obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na pět let. Při dopravní nehodě vznikla škoda v celkové výši 270 tisíc korun.

msz, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
HR CONSULTANT SALES & LOGISTICS Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz