29. května 2017 16:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nehoda kamionů na D1: na Prahu se jezdí jedním pruhem, auta stojí v koloně

Nehoda čtyř kamionů blokovala pravý jízdní pruh dálnice D1 ve směru na Prahu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda čtyř kamionů blokovala pravý jízdní pruh dálnice D1 ve směru na Prahu. | foto: ČTK

BRNĚNSKO Nehoda dvou kamionů v pondělí po poledni asi na tři hodiny uzavřela dálnici D1 na 172. kilometru ve směru na Prahu. Při nehodě zemřel člověk. Policie dopravu odkláněla na 178. kilometru na Ostrovačice, řidiči se zpět vraceli na exitu 162 Velká Bíteš, uvedlo Národní dopravní informační centrum. V místě se vytvořila několikakilometrová kolona. Kolem 15:00 byl obnoven provoz jedním jízdním pruhem.

„Kamion se slovenskou registrační značkou narazil zezadu do před ním jedoucího nákladního automobilu,“ uvedl na policejním webu mluvčí Bohumil Malášek. Řidiče ze zdemolované kabiny vyprošťovali hasiči.

„Jeden z pacientů byl zaklíněný, musel být vyprošťován. Utrpěl ale mnohočetná poranění neslučitelná se životem,“ řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Doplnila, že lehké poranění hlavy utrpěl i muž z druhého vozu, záchranná služba ho převezla na chirurgickou ambulanci do Fakultní nemocnice v Brně.

Nehoda čtyři kamionů několik hodin blokovala pravý jízdní pruh dálnice ve stejném směru i na 181. kilometru u exitu Kývalka. V tomto případě se dva lidé zranili lehce, uvedla Kropáčková.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz