11. května 2017 15:28, aktualizováno  20:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nehoda dvou nákladních aut na D1. Zastavila se doprava ve směru na Brno

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
D1 (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy D1 (ilustrační) | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Nehoda dvou nákladních automobilů na 113. kilometru dálnice D1 ve čtvrtek odpoledne zastavila dopravu ve směru na Brno. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidiči jezdí přes Jihlavu. V centru města to působí dopravní problémy. Dopravu navíc komplikuje srážka motocyklisty a autobusu na silnici mezi obcemi Větrný Jeníkov a Bílý Kámen. Motocyklista při nehodě zemřel. Oznámila to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nehoda na D1 se stala krátce po 14:00 v zúžení mezi exitem 112 Jihlava a 119 Velký Beranov. „Jednatřicetiletý rumunský řidič převážející nebezpečný náklad zezadu narazil do tahače s návěsem. Na vozovku vyteklo asi 2000 litrů kyseliny fosforečné,“ uvedla mluvčí. Zasahujícím hasičům ani projíždějícím řidičům podle ní nehrozí nebezpečí. Kyselina poškodila povrch dálnice v délce zhruba 100 metrů. Kolona ve směru na Brno dosahuje několika kilometrů.

Příčiny nehody se vyšetřují. Řidiči sjíždějí z dálnice na 104. nebo 112. kilometru a vracejí se na ni ve Velkém Beranově. „Doprava ve městě kolabuje, některé křižovatky jsou zcela ucpané,“ dodala mluvčí. Obnovení provozu podle ní potrvá delší dobu.

Nehoda mezi obcemi Větrný Jeníkov a Bílý Kámen se stala kolem 17:15. Komplikuje provoz ve směru z dálnice od Větrného Jeníkova, kde vozidla sjíždějí kvůli nehodě na 113. kilometru. Na místě zasahoval záchranářský vrtulník. Okolnosti nehody se vyšetřují. Podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové se těžce zraněného třiatřicetiletého motocyklistu nepodařilo resuscitovat. U řidiče autobusu byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem.

Podle policie jeli tři motocyklisté za sebou ve směru od Jihlavy na Větrný Jeníkov. Jeden z nich se čelně střetl s protijedoucím autobusem. Těžkému zranění na místě podlehl. Silnice je po nehodě zcela neprůjezdná. Policisté odklánějí provoz přes obec Hlávkov a Šimanov.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz