3. května 2017 8:25, aktualizováno  9:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 ve směru Brno byla dočasně uzavřená kvůli nehodě, na D11 se tvoří kolony

Kolona na dálnici (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolona na dálnici (ilustrační foto). | foto: MAFRA - Anna Vavríková

PRAHA Na D1 u Šternova na Benešovsku havarovala tři osobní auta a autobus, dálnice byl ve směru na Brno dočasně neprůjezdná. Nikdo nebyl zraněn. Také příjezd do Prahy po D11 zkomplikovala na 2,5. km nehoda devíti aut. Nikdo nebyl zraněn. Dálnice je průjezdná jedním pruhem, tvoří se kolony.

Příjezd do Prahy po hradecké dálnici D11 zkomplikovala ve středu ráno mezi Horními Počernicemi a Jirny hromadná nehoda. Bouralo celkem osm osobních aut a jedno nákladní. Při kolizi nebyl nikdo zraněn. Provoz zůstal zachován jedním jízdním pruhem, tvořily se ale dlouhé kolony, řekla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Nehoda se podle ní stala kolem 07:15 na kilometru 2,5 ve směru na Prahu. „Střetlo se zde celkem osm osobních automobilů a jedno nákladní vozidlo. Úsek dálnice je průjezdný jedním jízdním pruhem a tvoří se dlouhé kolony,“ uvedla Nováková po 08:00. Nikdo z řidičů podle ní nebyl pod vlivem alkoholu.

Provoz se podle Národního dopravního informačního centra podařilo plně obnovit kolem 09:40. Kolona v té době měřila zhruba deset kilometrů.

Na dálnici D1 u Šternova na Benešovsku havarovala ve středu ráno tři osobní auta a autobus. Dálnice byla ve směru na Brno byla dočasně neprůjezdná, nikdo nebyl zraněn, sdělila policejní mluvčí.

Nehoda se stala po 08:00 na 40. kilometru ve směru na Brno. Dálnice byla po nehodě uzavřena, brzy se ale podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem, uvedla Nováková. „Bylo to bez zranění. Pravděpodobnou příčinou nehody byl způsob jízdy řidiče autobusu,“ dodala.

Hasiči podle mluvčího Petra Svobody na místě nemuseli nezasahovat.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz