Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Změny v MHD: Vystoupit, popojít a nastoupit zpět

Autobusová linka 191 se na Strahově promění na linku 143. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobusová linka 191 se na Strahově promění na linku 143. | foto: iDNES.tv

PRAHA Radikální změny v jízdním řádu pražské MHD přinesly řadu kuriózních situací. Pokud chtějí například cestující jet autobusem ze Smíchova do Dejvic, vyjedou linkou 191, na Strahově vystoupí, popojdou několik metrů, nastoupí opět do stejného autobusu, který se mezitím proměnil na linku 143, a pokračují v cestě dál. Na podivnou novinku upozornil server iDNES.cz.

Změny v systému pražské hromadné dopravy odstartovaly teprve v sobotu, na internetu už se ale objevují první záznamy zmatečných situací, které nový jízdní řád přináší. A samozřejmostí jsou peprné komentáře naštvaných cestujících.

O proměně autobusové linky 191 na číslo 143 v průběhu cesty informoval server iDNES.cz. Z nádraží Na Knížecí do Dejvic míří pouze každý druhý spoj 191, ostatní končí na zastávce Stadion Strahov.

Pokud tedy lidé chtějí pokračovat dál, musí popojít pár metrů na vedlejší zastávku a nastoupit opět do stejného autobusu, tentokrát ale s jiným číslem.

Jak se vám cestuje?

Vážení čtenáři,

jak se vám cestuje s překopanými jízdními řády v Praze? Napište nám své postřehy na e-mail internet@lidovky.cz nebo nám můžete zaslat krátkou zprávu do 140 znaků na Twitter. Označte jí prosím hashtagem  #MHD.

Výraznější komplikace při zavádění nového systému zatím nenastaly. Klíčové bude ale pondělí, kdy pražská MHD přepraví řádově více lidí než o víkendu.

V sobotu zaznamenali pracovníci informačního centra pražského dopravního podniku zvýšený počet volajících s dotazy ohledně nových změnách.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejčastějším dotazem, který lidé kladou, je důvod, proč se vůbec změny v dopravě dějí. Někteří jsou změnami zaskočeni a potřebují poradit nový spoj.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz