Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: jak odhalit tajného policistu, Krampol s jointem a Ronaldovi je FIFA u pr*ele

Česko

  20:24
PRAHA - Netradiční zábava anarchistů, muži zákona s dvěma igelitovými taškami, i co způsobil kmotr Novák. A také reality show, kde vám jde o život. Tady jsou zprávy dne.

Jiří Paroubek, Jiří Krampol a Jiří Šlégr v den voleb v Teplicích. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Levicoví extrémisté chtějí odhalovat kriminalisty v utajení. Začali zveřejňovat jejich fotografie, shánějí adresy ale i informace o jejich osobním životě. Policie z toho radost nemá. „Tento jev samozřejmě vnímáme jako problematický a nešťastný,“ tvrdí policejní prezidium. Zákon tím ale nikdo neporušuje.

Anarchisté už zveřejnili zhruba desítku tváří údajných policistů. „Působí v utajení, aby si zachovali pocit bezpečí. Ten se ale rázem rozplývá pokud jejich vlastní zbraně otočíme proti nim samotným,“ burcuje stránka radikálně levicové organizace Alerta a v článku ohlašuje založení „Útvaru pro odhalování fízlů“.¨

Jedna z fotek údajných policistů v civilním oblečení na demonstraci. (Tvář...

Jedna z fotek údajných policistů v civilním oblečení na demonstraci. (Tvář policisty jsme v redakci zakryli.)

O policistech nemluví zrovna dvakrát v dobrém ani Michal Otipka. Jako velkou nespravedlnost popsal před soudem obžalobu z šíření toxikomanie muž z největšího českého growshopu. Předloňský zátah na growshopy označil za jasně účelový a práci policie za „maximálně neprofesionální“. Vyšetřovatelé na něj prý po zadržení tlačili. Aby lépe ilustroval údajnou nerovnost policejního přístupu, pomohl si Otipka i příkladem z lidové komedie Kameňák.

Před Obvodním soudem pro Prahu 3 jeden ze společníků firmy Growman Plains s.r.o. uvedl, že jeho firma s policisty vždy komunikovala, aby se nedostala za hranu zákona. „Neměli jsme pocit, že děláme něco špatného, neměli jsme potřebu se skrývat nebo vyhýbat a samozřejmě pro nás bylo nejjednodušší, nejlepší se s nimi o tom otevřeně pobavit a vyjasnit si ta pravidla,“ stojí v protokolu z hlavního líčení, s nímž se seznámil server Lidovky.cz.

Michal Otipka

Příslušníci podle Otipkova líčení nejednali také moc profesionálně, když dorazili na zátah nevybaveni. „Přišli k nám a měli s sebou dvě igelitky, neměli v čem zboží odvážet, oni vůbec nevěděli, co s ním mají dělat. Zabavili nám veškerou finanční hotovost, no a pak se zjistilo, že to nemají v čem odnášet, takže jednak nám vzali obalový materiál, který jsme tam měli pro potřeby naší firmy a pro potřeby e-shopu. Z té finanční hotovosti, kterou nám zabavili, tak já jsem opakovaně musel podepsat, že souhlasím s tím, aby si půjčili peníze a koupili obalovou techniku, přičemž tu obalovou techniku jsme objednávali my, abychom využili slevy od našeho dodavatele,“ popsal Otipka.

O možném pochybení justice jsme také psali v jedné kmotrovské kauze. Bývalý senátor a starosta Chomutova Alexandr Novák, kterého soudy v květnu propustily na svobodu, se už za mříže nepodívá. Kvůli jeho podmíněnému propuštění se však v justici schyluje k dalšímu procesu. Na chomutovského žalobce Ladislava Kosána míří kárná žaloba. Vyčítá mu, že se nepostavil proti propuštění kmotra ze severu.

Státní zástupkyně Lenka Bradáčová žádala šestiletý trest.

„Podala jsem dnes návrh na kárnou žalobu. Domnívám se, že jednání doktora Kosána při veřejném zasedání o podmíněném propuštění odsouzeného Alexandra Nováka z výkonu trestu ohrozilo důvěru v nezávislý, nestranný a odborný postup státního zastupitelství,“ vysvětlila LN Lenka Bradáčová, šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze. Té se nelíbí, že se Kosán dostatečně nevypořádal s argumenty, které hovořily proti dřívějšímu odchodu Nováka z vězení.

Pokud si chcete odpočinout od všech kauz, doporučuji vyrazit na hezký výlet třeba do Sýrie. I když účastníkům reality show tam nedávno hrozila smrt. „Ty střely se blíží. Zůstaňte dole,“ navigovala trojici hráčů v neplánované situaci jejich eskorta. Organizátoři účastníky show vybavili nedostatečně a přímo ohrozili jejich životy, kritizuje televizi SBS bezpečnostní expert v regionu.

Záběry reality show Vrať se, odkud jsi přišel (Go Back to Where You Came From) australské televize SBS z 24. října minulého roku ukazují vyděšené účastníky Kim Vugovou, Andrew Jacksona a Nicole Judgeovou, jak jsou evakuováni z opuštěné školy. Necelý kilometr od nich totiž začala minometná palba.

A na závěr se podíváme na jednoho z nejlepších sportovců světa v kopané. Kromě toho je to také velký myslitel. Což uvidíte i na videu.

Nestává se příliš často, aby hvězdný sportovec před kamerou vybouchl. Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo si takovou chvilku vybral ve studiu španělské televize CNN, kde mu reportér položil otázku týkající se FIFA a šampionátu v Kataru.

Cristiano Ronaldo.

„Co chcete, abych vám řekl? Nezajímá mě to. Je mi to u pr*dele,“ vyhrkl rozladěně útočník Realu Madrid, načež se zvedl ze židle a odešel mimo záběr kamery.

Tak hezké odchody mimo záběr i vám.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!