Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Skupina Ztohoven zveřejnila svá čísla. Lidé nám drží palce, tvrdí

SMS zprávu politikům lze zaslat přímo z mobilu ve výstavní síni DOXu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SMS zprávu politikům lze zaslat přímo z mobilu ve výstavní síni DOXu. | foto: MAFRA - Dan Materna

PRAHA Umělecká skupina Ztohoven zveřejnila na svých webových stránkách telefonní čísla všech členů. Pravděpodobně jde o reakci na jejich kontroverzní dílo Morální reforma.

"Čísla jsme zveřejnili prakticky ihned po výzvě politiků, do té doby nás to nenapadlo, ale samozřejmě jsme na výzvu reagovali tak, že jsme je zveřejnili na našem webu. My s tím nemáme žádný problém, že nám lidé píšou," řekl serveru Lidovky.cz jeden ze skupiny Ztohoven Petr Žílka.

Popírá ale, že by členové skupiny dostávali výhružné zprávy jako politici. "Chodí mi hodně sms zpráv, některé z nich odsuzují naše činy, ale výhružné zprávy mi nechodí. Většina z nich je o tom, že nám lidé drží palce a že je to dobrý čin," doplnil Žílka.

Ztohoven zvěřejnili i svá telefonní čísla

Ztohoven zvěřejnili i svá telefonní čísla


Tabuli s telefonními čísly všech poslanců, která je součástí výstavy Kartografie naděje v centru Dox, doplnil také poslanec Viktor Paggio. Celou akci natočil na video, ve kterém mimo jiné vyzývá členy skupiny Ztohoven, aby výstavu doplnili o svá telefonní čísla, a umístil ho na internet. Více čtěte ZDE.

Kauza Ztohoven:

Skupina Ztohoven nachystala na svou výstavu Kartografie naděje v centru DOX velkou tabuli, na níž jsou čísla na všechny poslance, tedy i na premiéra Nečase a některé ministry. Na čestném místě uprostřed je číslo mobilu prezidenta Václava Klause.

Před tabulí je zavěšen telefon, ze kterého mohou návštěvníci výstavy poslat politikům anonymní SMS.  Některým politikům přišly vulgární i výhružné zprávy.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?