5. prosince 2008 8:58 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Esemeskový král

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 60Diskuse

Mobilní telefon se stal Václavu Klausovi nepostradatelným pomocníkem. Prezident si zvlášť oblíbil službu krátkých textových zpráv. V rozhovoru pro Instinkt například nedávno popsal, jak chtěl textovat svému někdejšímu spolustraníkovi Milanu Uhdemu.

„Přečetl jsem si dlouhý rozhovor v Lidových novinách s Milanem Uhdem, kterého si vážím, a kdybych na něj měl telefonní číslo, tak jsem mu napsal, že jsem nevěřil svým očím, co v tomto rozhovoru říká.“

Teď Klaus esemeskuje také ministrům z ODS, kterým touto odvážnou formou sděluje, že si jejich číslo gumuje z telefonu. Není to sice dobrý způsob, jak si připravit půdu před zítřejším vystoupením na kongresu strany, ale zhrzené srdce esemeskovému králi otupilo úsudek, takže si to ani není schopen uvědomit.

Přesto, anebo možná právě proto bude Klausovo vystoupení vrcholem víkendového kongresu ODS, kde se pokusí ulovit pár oveček pro některou z chystaných politických stran. Telefonní seznam v Klausově mobilu se po něm zas o něco ztenčí, ale na nějakém tom čísle už prezidentovi dávno nesejde.

„V mém mobilním telefonu se mísí to i ono,“ prozradil v již zmíněném časopisu Instinkt a pochlubil se, že tam nemá číslo na žádného zahraničního politika, na což je podle všeho náležitě hrdý.
A tak až bude chtít Klaus po víkendu zase textovat, nebude mít složitý výběr. Livie, Petra, Jakl nebo Hájek.
  • 60Diskuse