Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Esprit

Byla jsem krásná a bohatá. Nikoho nezajímaly mé pocity, jen to, jak se mi daří být štíhlá, říká Pořízková

Pavlína Pořízková je dnes v první řadě spisovatelkou, ale má i velkou komunitu sledujících na Instagramu. Zpeněžit svůj vliv na sociální síti však odmítá. | foto: Petr JanderaLidové noviny

Premium Doporučujeme
Pavlína Pořízková (58) je jednou z nejslavnějších Češek v zahraničí. Proslavila se jako první supermodelka v době, kdy být modelkou přinášelo velkou slávu i nemalé peníze. Na Instagramu, který je jejím velmi otevřeným osobním deníkem, má 1,1 milionu sledujících. A v neposlední řadě vydala další knihu. Jmenuje se No Filter a vyrovnává se v ní se zvraty ve svém životě.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit se slevou až 45 %

Pavlína Pořízková přijela do Čech a na Slovensko počátkem léta, aby propagovala svou novou knihu No Filter: to dobré, to špatné a to krásné. Kromě řady autogramiád, rozhovorů a návštěvy filmového festivalu v Karlových Varech ji čekalo i množství módních focení. Vždyť je jednou z nejslavnějších modelek světa, se stovkami obálek časopisů i velkými kampaněmi, včetně přelomového kontraktu s kosmetickým gigantem Estée Lauder.

Smlouvu na propagaci kosmetických produktů v hodnotě na tu dobu rekordních 6 milionů dolarů podepsala v roce 1989. Pět let před tím se proslavila obálkou plavkového vydání magazínu Sports Illustrated. „Když jsem byla nejvíce vidět, byla jsem nejméně slyšet. Postavili mě na piedestal, ale nikdo se mnou nemluvil, i když jsem křičela: Přijďte, pojďte si se mnou povídat. Byla jsem jen chladná kráska z obálek,“ říká dnes modelka o 80. letech, kdy byla na svém kariérním vrcholu.

„Byla jsem krásná, mladá, bohatá a všechno tohle kolem. Nikoho nezajímaly mé pocity, chtěli vědět, jak zůstat štíhlá a jaký používám hydratační krém a všechny ty nudné věci. Teď už mi bylo dovoleno, abych se konečně připojila k lidské rase. A víte proč? Protože mám vrásky. Je to tak a já to tak beru. Je lepší být člověk než krásný objekt,“ říká modelka v rozhovoru pro Esprit LN.

Pavlína Pořízková se ve své nejnovější knize No Filter vyrovnává s koncem svého manželství s rockerem Rickem Ocasekem a pocity osamění i beznaděje.

Štěstí je krásná věc

Ve stejné době, co podepsala smlouvu s Estée Lauder, se zdálo, že ani Pavlínin osobní život nemůže být lepší. Vdala se totiž za rockera Ricka Ocaseka, frontmana kapely The Cars a svou velkou lásku. Rockeři a topmodelky k sobě v té době zkrátka nerozlučně patřili. Oba spolu začali chodit, když bylo Pavlíně devatenáct a Rickovi čtyřicet, v té době byl navíc Ocasek podruhé ženatý. Jiskra přeskočila během natáčení klipu k písni The Cars Drive.

Pavlína se stala matkou dvou synů – Jonathana a Olivera - a žila v luxusu. Jenže… Vztah s o mnoho let starším rockerem nebyl bez mráčků, ale objevila se v něm manipulace. Pavlína kvůli lásce a pozornosti manžela začala odmítat nejen své přátele, ale i modelingové zakázky, až…

Když mi bylo padesát, už jsem si ani nedokázala vzpomenout, kdy se mě manžel naposledy dotknul.

Až po čtyřicítce jak pro svého muže, tak pro svět založený na mládí a kráse přestala existovat. „Pravda byla taková, že když mi bylo padesát, už jsem si ani nedokázala vzpomenout, kdy se mě manžel naposledy dotknul,“ píše Pavlína Pořízková ve své nové knize No Filter.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit
+ 2 měsíce zdarma na Canal+
Premier League WTA

Roční

490
890 Kč
Předplatit
Ušetříte 400 Kč
Následně 890 Kč/rok
+ 2 měsíce zdarma na Canal+
Premier League WTA

Dvouleté

990
1 690 Kč
Předplatit
Ušetříte 700 Kč
Následně 1690 Kč/2 roky
+ 2 měsíce zdarma na Canal+
Premier League WTA

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...