11. ledna 2010 14:26 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Havlovo Odcházení se vrací do Archy, poté míří do Soulu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
premiéra Havlovy hry Odcházení | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy premiéra Havlovy hry Odcházení | foto: Jaroslav Prokop

PRAHA Přesně za týden (v pondělí 18. ledna) se do pražského Divadla Archa vrátí inscenace Václava Havla Odcházení v režii Davida Radoka. Po úspěšném uvedení téměř pěti desítek repríz, které byly zcela vyprodány, uvede tato scéna v lednu a únoru dalších dvanáct repríz.

Podle mluvčí této scény Pavlíny Svatoňové se začátkem dubna představení vydá na vůbec první zahraniční hostování - za korejským publikem do Soulu.

"V inscenaci, která patřila k nejsledovanějším premiérám roku 2008, se v hlavních rolích opět objeví Zuzana Stivínová a Jan Tříska. Doru Bouzkovou v roli Bey alternuje během zimní série Hana Vagnerová," řekla Svatoňová.

Poslední vstupenky na lednové a únorové reprízy jsou stále v prodeji v pokladně Divadla Archa.

Světová premiéra nové hry Václava Havla Odcházení skončila bouřlivým potleskem.V Soulu se uskuteční tři představení na scéně špičkové kulturní instituce LG Arts Center, které se svou kapacitou a technickým vybavením řadí k předním uměleckým centrům na světě. Ředitele Archy Ondřej Hrab se cítí poctěn tím, že právě tato inscenace se stala součástí jarní sezony LG Art Center vedle představení "11 a 12" Petera Brooka, Strýčka Váni Lva Dodina a jeho Malého divadla z Petrohradu či dnes už klasických děl soudobého tance Café Müller a Svěcení jara nedávno zesnulé choreografky Piny Bauschové.

"Vidět slova Archa, Havel, Odcházení v korejských znacích je samo o sobě estetický zážitek," dodal Hrab.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz