Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Jak by měla fungovat Národní galerie?

Vizuální umělec Jiří David nabízí svůj pohled na poslání a cíle této kulturní instituce a zároveň vidí i osobnost, která by ji měla vést.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Whocares

Haha, dobrý pokus topáků a zastánců knížete s čírem
Pan Fajt sepsal knížeti podporu, tak se teď hlásí o žold.  http://virtually.cz/journal/?q=europa-jagellonica-v-evropskem-kontextu-jiri-fajt-diag-human
0/0
26.4.2013 10:29
Foto

Virtually je opravdu ten
nejlepší zdroj poučení.Jinak - když po plyšáku přišel tuším, že prof.Kotalík, s ideou dát Veletržák galerii, bylo to přes  nevýhody (čelní osvětlení...) geniální. Rozměry, vnitřní kompozicí s oběma dvoranami, polohou, relativní dostupností z centra... Veletržák byla ideální "hardverová" příležitost , aby si nová republika vybudovala instituci o dvě třídy lepší, než slušná a hodná provinční kvočna NG.    Léta 89-92, do rozdělení státu,  jsme si ještě mohli namlouvat, že jsme schopni velkorysejších počinů. Pak již jen sešup.  To, že NG připadla jen část Veletržáku a zbytek rozředěn, ukázka jedné z mnoha hřiven, které se postkomunistické//pre-demokratické společnosti  podařilo rozmělnit na drobné.   Pak nekonečná agonie NG pod zduřelým  Klausovým alter egem - ilustrace celkového propadu do nicoty státu, jehož mezinárodní renomé  dnes zajišťují nanejvýš tak prezidenti  kteří přímo na kameru buď kradou, nebo předvádějí své "virózy".   Pro případnou pomalou cestu z nicoty je třeba aby se ve všech sférách veřejné správy dostalo prostoru lidem formátu p.Faita.   
0/0
12.7.2013 1:08