Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Kdo je Antonín Franc? Z řidiče bosse Chvalovského kapitánem průmyslu a majitelem Slavie.

Proč vlastník klubu sedí jen v představenstvu? Proč není v dozorčí radě? A jak se z něj stal podnikatel a finančník? Kde všude stínuje Petra Sisáka?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Bojler

22. 4. 2011 11:49
ENIC
Je dobré, že se snažíte rozkrýt co se dá, nicméně v případě Slavie je základní chybou předpoklad majoritního balíku akcií v rukách ENICu. Pokud má dosahovat podíl ENICu aktuálně cca 16 procent a odečteme-li navýšení za těch cca 620 milionů, dostáváme se k zajímavým podílům před VH. Z nich je jasné, že zhruba 60% vlastnil jiný subjekt než ENIC. Jestli v tom jede Rosen se Sisákem dohromady přes jednu společnost a nebo vlastnil každý nějakou část z tohoto balíku, toť otázka. Na valné hromadě v lednu 2008 bylo přítomno cca 61%, což tuhle hypotézu podporuje. ENIC by neměl být majoritním vlastníkem také kvůli konfliktu s uefou, která má restrikce pro účast více klubů s jedním vlastníkem.Jednoduše řečeno, ENIC se mohl lacino zbavit cca 60% akcií už někdy v roce 2006 s tím, že si sliboval od nových vlastníků splacení půjček (a tím vlastně dosažení rozumné prodejní ceny).Pro mě je aktuálně nejvíc zajímavé pozadí ESIDE, která podle všeho stojí za ENICem a ten v ní tedy má většinu a nebo spřízněné vlastníky. Roztržka byla možná už před otevřením stadionu (např. kolotoč s poplatky za vydání permanentky) a sám Doležal prokecl, že ESIDE a Slavia nemá stejnou vlastnickou strukturu.
0 0
možnosti

Murdoch

22. 4. 2011 14:07
Ohledně navýšení
Ohledně navýšení předpokládám, že nemáte pravdu. Enic mohl část svých akcií z více než 90% balíku zaparkovat u nějaké pokoutné firmy, aby oficiálně naplnili klauzule UEFY, čehož pak využili Sisákovci a navýšení provedli bez nich. Druhá možnost, jak mohla být VH usnášeníschopná, jsou prostě cinknuté plné moci, která byla někde taky zmiňována. Každopádně k navýšení došlo a nikolivě ve prospěch ENICu, což je klasická sisákovština - stejně chtěl vypudit z Viachemu Babeje Kmece - navýšením jmění o 250 mil. vymyšlenou pohledávku jakési záhadné firmy z britských Panenských ostrovů...  Co se e-side týče, je velice pravděpodobné, že za ní stojí Sisákovci, akorát o tom chudák Kuka neví. Jejich klasický manévr - prokecnutí, které ve skutečnosti bylo cílené:-) Nebo myslíte, že pokud by e-side patřila Enicu, že by vůči Slavii, která jí dlůží přes 110 mil., nezvolili poněkud razantnější postup? Tím by ji drželi přece v šachu?! Sám Kuka se nechal slyšet, že pohledávky za Slavií mají, ale v této těžké době jí problémy dělat nechtějí... Stejnou strategii zvolil Sisák u krachujícího Oleofinu - nahlásil přes spřízněné firmy pohledávky vůči Oleofinu, chtěl prosadit moratorium a když to nevyšlo, sedí zástupci jeho firem ve věřitelském výboru firmy, kterou dovedl k bankrotu... A myslíte si, že Sisákova Key Investments by zajišťovala pro jakousi dceřinku úhlavního nepřítele ENIC získávání finančních prostředků prodejem jejich dluhopisů???
0 0
možnosti

Longbowman

21. 4. 2011 14:14
Děkuji za investigativní článek
Děkuji za články na České Pozici, které jsou zajímavé, investigativní a snaží se věcem přijít na kloub. V těchto dnech je to můj nejoblíbenější informační zdroj. Držím Vám palce!
0 0
možnosti

Murdoch

21. 4. 2011 13:24
Dovoluji si přidat malý
Dovoluji si přidat malý střípek do mozaiky. Pan Franc není jediným osobním šoférem, v němž třímají manažerské vlohy nebo má pod palcem poměrně velký majetek, ehm ehm, vlastně poměrně velké závazky:-) V Sisákově další firmě Setuze a Oleofinu, momentálně jsou obě již v úpadku, vystupuje jako vlastník pan Chocholouš, svého času osobní řidič pana Procházky. Ano, onoho Procházky, který ruku v ruce se Sisákem přivedl Spolchemii na pokraj krachu.  Pan Procházka je vůbec zajímavý manažer, sice je dál uveden jako statutár v některých Sisákových společnostech, ale na dotazy novinářů odpovídá, že "není v obraze". Zdá se, že mu v Toskánsku vydlabali mozek dočista do čista:-) Jinak ta informace z dubna 2010 je zajímavá - oni klucí Sisákovic potřebovali refinancovat skupinu kolem Setuzy a Oleofinu, ale když ministr zemědělství Šebesta dle Kalouska tu "neskutečnou prasárnu" s dluhopisy Oleofinu zatrhl, tak se obrátili na kamarády ze strany modrého ptáka:-) Nepochybuji, že zadarmo to před volební kampaní nedělali... Zdravím, palec nahoru, opět skvělý článek. 
0 0
možnosti