18. listopadu 2008 13:52 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Kdo nahání sympatizanty extremistům?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 72Diskuse
Romské téma je nosné a přitažlivé, protože stát a kompetentní lidé soustavně předvádějí bezradnost a bezmocnost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Romské téma je nosné a přitažlivé, protože stát a kompetentní lidé soustavně předvádějí bezradnost a bezmocnost. | foto: ČTK

Zároveň se způsobnou demonstrací odpůrců radaru z řad více či méně radikální levice v Praze proběhla nezpůsobná demonstrace pravicových radikálů v Litvínově. Byla pozoruhodná hned dvakrát.

Především, radikálů se sešlo poměrně dost (přes pět set) a policie s nimi měla plné ruce práce. A za druhé – což je novum – samotného shromáždění se zúčastnilo zcela spontánně spousta místních lidí, kteří k Dělnické straně (co akci organizovala) ani náhodou nepatří. Tito lidé dávali demonstrujícím své sympatie a policii a novinářům nadávali.

Samozřejmě je možno je nazývat (jak to dělá např. Mladá fronta Dnes) „čumily“. Je to ovšem napůl sprosté, napůl alibistické. A samozřejmě, Romové se od demonstrujících extrémistů výrazně liší. Jednak je jich nesrovnatelně více. Jednak nejsou jako celek ani trochu organizováni a nemají žádnou ideologii. A jednak jsou mezi nimi neslušní, ale taky slušní. A jak to ve společnosti neslušných a slušných bývá, ti neslušní jsou víc vidět a jejich příklad bývá přitažlivější.

Lidé, kteří musí v jejich blízkosti žít, a kteří pak projevují sympatie pravicovým extremistům, to dělají proto, že mají reálný problém. Ten určitě nespočívá jen v tom, jak se nám snaží kdosi v MfD nakecat, že trpí hlučnými nočními mejdany. A mají zároveň dojem, že na ně (na rozdíl např. od Romů) stát a policie kašle.

Svíčkové báby odkojené místo katechismu marx-leninismem, které Romy milují tak, jako jiní lidé milují kočky (být Romem, uráželo by mne to) a arogantní levicoví intelektuálové mluví o „sociálně nepřizpůsobivých jedincích“ stejně, jako kdysi dávno naši předkové nazývali toho, koho se jevíc báli, „jedlíkem medu“, v přesvědčení, že se tak bude méně zlobit.


Další komentáře Bohumila Doležala najdete na jeho webové stránce www.bohumildolezal.cz.


 Problém, kteří mají mimo jiné litvínovští občané, se řeší tak, že se kolem něho vztyčí pomyslný plot podobný tomu v Matiční ulici a pečuje se o to, aby bylo co nejtěžší o něm mluvit. „Politická korektnost“ nechává lidi z Litvínova, kteří mají problém, na holičkách, a nahrává extremistům, kteří se na problému profilují.

Extrémisté si nic nového nevymyslí: jejich fantazie končí u koncentráků a plynových komor. (Mohou prozatím mluvit např. o vystěhování na Madagaskar, což ostatně dělal Hitler taky). A krasoduchové v oboru humanity a lidských práv nahánějí normální lidi do spárů těchto zombies.

Počet extremistů roste, počet jejich voličů taky. Romské téma je nosné a přitažlivé, protože stát a kompetentní lidé soustavně předvádějí bezradnost a bezmocnost. Roste tu opravdový malér: To, co se stalo v pondělí v Litvínově, by se rozhodně nemělo podceňovat.

  • 72Diskuse
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.