23. ledna 2017 17:45, aktualizováno  18:37 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nový díl Hvězdných válek bude mít podtitul Poslední Jedi. Digitální Leia v něm nebude

Osmá epizoda Star Wars ponese název Poslední Jedi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osmá epizoda Star Wars ponese název Poslední Jedi. | foto: starwars.com

Oficiální web filmové ságy Hvězdné války v pondělí odhalil podtitul nového pokračování. V pořadí osmá epizoda, která přímo naváže na děj zatím posledního, sedmého dílu, ponese název Star Wars: Last Jedi, tedy Hvězdné války: Poslední Jedi.

„Máme ty nejlepší fanoušky na světě i ve všech ostatních galaxiích. A abychom naše fanoušky ocenili, chceme, aby jako první znali název dalšího dílu Star wars,“ píše web StarWars.com.

Americká produkční společnost Lucasfilm, kterou v roce roku 2012 koupila společnost Disney,, už dříve uvedla, že se v nových dílech neobjeví digitalizovaná verze princezny Leii, kterou hrála herečka Carrie Fisherová.

Harrison Ford (jako Han Solo) a Carrie Fisherová (princezna Leia) se vrací ke...
Carrie Fisherová a Harriosn Ford ve Hvězdných válkách.

Ta zemřela v prosinci loňského roku na následky srdečního selhání. „Chceme ubezpečit své fanoušky, že Lucasfilm neplánuje digitálně oživit herecké výkony Carrie Fisherové jako princezny nebo generálky Leii Organy,“ napsali do vyjádření na oficiálním webu filmu.“

Filmaři by však podle dřívějších informací v případě osmého dílu měli mít dostatek natočeného materiálu s její osobou na to, aby ji mohli zakomponovat alespoň do nejbližšího plánovaného pokračování.

Epizoda VIII, kterou režíruje Rian Johnson, by měla přjít do kin 15. prosince 2017.

, Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.