6. listopadu 2013 22:55 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Chcete si zahrát v novém dílu Star Wars? Jeďte do Británie na konkurz

Star Wars: Epizoda VI z roku 1983 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Star Wars: Epizoda VI z roku 1983 | foto: outnow.ch

LONDÝN Obsazení hlavních rolí v příštím díle Hvězdných válek určí rozsáhlý veřejný konkurz. Zjistila to stanice BBC, podle které jde u tak rozsáhlé produkce o neobvyklý postup. Filmoví tvůrci v Británii a v Irsku již hledají dívky a mladíky kolem 20 let.

Veřejné konkurzy pro díl Hvězdné války: Epizoda VII mají začít tento týden na různých místech Velké Británie a Irska - včetně Londýna, Dublinu nebo Glasgowa.

Původně se na twitterovém účtu @UKopencall pouze objevilo oznámení, že se uskuteční celonárodní konkurz na představitele hlavních rolí v nejmenovaném Disneyho filmu. Produkční společnost Lucasfilm režiséra Hvězdných válek George Lucase se loni v říjnu stala majetkem společnosti The Walt Disney Company.

Hledají se dvacetiletí

Konkrétně mají producenti zájem obsadit role "velkoměstské a silné" osiřelé dívky před dosažením 20. roku věku a protřelého mladíka ve věku kolem 20 let.

Společnost Lucasfilm BBC odmítla oficiálně potvrdit, že konkurz souvisí právě s Hvězdnými válkami. Je pravděpodobné, že postavy v uveřejněném inzerátu byly schválně popsány tak, aby si je nikdo nespojoval se sci-fi filmem.

ČTĚTE TAKÉ:

Tvůrci Hvězdných válek už v minulosti obsadili do hlavních rolí málo známé herce a herečky, které ale našli prostřednictvím klasického castingu. Například roli Lukea Skywalkera v roce 1977 získal předtím téměř neznámý Mark Hamill.

Prostřednictvím veřejných konkurzů tvůrci jiných filmů v minulosti hledali především herce ve vedlejších rolích. Stalo se tak například u některých dílů série o Harrym Potterovi. Natáčení filmu Hvězdné války: Epizoda VII má začít v ateliérech Pinewood Studios u Londýna na jaře příštího roku. V kinech by se měl snímek objevit v roce 2015.

Lidovky.cz, ČTK