14. ledna 2010 15:34 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Britové koupili zahraniční práva k snímku Protektor

Protektor (2009) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Protektor (2009) | foto: FalconReprofoto

PRAHA Film Marka Najbrta Protektor je jedním z mála tuzemských snímků, kterému se podařilo získat silného partnera pro distribuci v zahraničí. Do svého portfolia jej zařadila renomovaná anglická společnost High Point Films.

Poprvé bude tento snímek, který byl za Českou republiku nominován do bojů o Oscara pro nejlepší cizojazyčný film, nabízet v únoru na Evropském filmovém trhu v Berlíně.

Protektor (2009)

"Protektor se vyznačuje strhujícím příběhem od začátku do konce, naprosto jedinečný a přesvědčivý je pro nás také režijní talent Marka Najbrta. Vždy hledáme filmy vyčnívající z davu, a to je přesně případ Protektora," uvedla v tiskové zprávě výkonná ředitelka Hight Point Media Group Carey Fitzgeraldová. Tyto společnost zastupuje mimo jiné i dalšího oscarového kandidáta, nizozemský film Winter in Wartime.

Protektor byl promítán na několika festivalech světové třídy včetně Londýnského filmového festivalu a Mezinárodního filmového festivalu v Palm Springs´. V Denveru získal cenu pro nejlepší hraný film. Jde o příběh osudové lásky manželské dvojice Hany a Emila odehrávající se v letech 1939 až 1942. Pod scénářem jsou podepsáni Robert Geisler, Benjamin Tuček a Marek Najbrt, který jej také režíroval. Film vznikl ve společnosti Negativ v koprodukci s Českou televizí a společnostmi UPP a Soundsquare. Českou premiéru měl 22. září 2009.

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Mladí ztrácejí chuť na sex. Závislost na pornu stoupá, říká sexuoložka

Petra Sejbalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Sex je všude kolem nás, děti a dospívající vyrůstají s internetovou pornografií. Rodiče by si neměli myslet, že děti na...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRO SERVISNÍ TECHNIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj
nabízený plat: 22 000 - 27 000 Kč