Středa 8. července 2020svátek má Nora 18 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Cítím se spíš jako interpret než jako normální herec, říká Dafoe

Americký herec Williem Dafoe na karlovarském festivalu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký herec Williem Dafoe na karlovarském festivalu | foto:  Dan Materna, MAFRA

KARLOVY VARY Americký herec Willem Dafoe v sobotu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech uvedl film Pasolini, v němž hraje hlavní roli. V živě natáčeném pořadu Na plovárně s Markem Ebenem, který promítání předcházel, mimo jiné sám sebe charakterizoval spíše jako interpreta než herce.

„Já si připadám spíše jako interpret nebo tanečník. Někdo, kdo něco dělá. A když slyším, jak ostatní přistupují k tomu, co dělají, já se v tom nepoznávám,“ řekl Dafoe. „Nepřipadám si jako normální herec, vyhovuje mi slovo interpret. Když jsem začal hrát a pořád tak vlastně hraju, mělo to vždy něco společného s fyzickou stránkou věci. Nejdřív zapojím tělo, pak řeším tu psychologickou stránku věci,“ uvedl Dafoe.

Jako herec je Dafoe znám spíše rolemi padouchů a tvrdých mužů. Sám tyto postavy rád hraje. „Hrát tvrďáka je taková dobrá fantazie. Nehraju rád slabé postavy a patetické postavy. Ale každý něco takového máme v sobě, ale mě to nepřitahuje. Většinou na tom musí být něco jiného, co mě přitahuje, když to má být slabá postava,“ řekl Dafoe.

S tvorbou italského básníka, romanopisce, režiséra a herce Piera Paola Pasoliniho, který byl zavražděn v roce 1975 a kterého Dafoe hraje ve filmu představeném na karlovarském festivalu, se Dafoe setkal při přípravě jiného filmu, kde ztvárnil hlavní roli, Posledního pokušení Krista režiséra Martina Scorseseho.

Do Karlových Varů v pátek přicestoval americký herec Willem Dafoe, který v...
Herec Willem Dafoe.

Film Poslední pokušení Krista z roku 1988 Willem Dafoe osobně v Karlových Varech uvede, a to v neděli večer v letním kině.

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Přístav v Piranu (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Přístav v Piranu (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Přístav v Piranu (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.