24. května 2017 21:35, aktualizováno  22:31 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Depeche Mode odstartovali ve vyprodaném Edenu skladbou z nové desky Spirit

Celosvětově kapela podle dostupných zdrojů prodala na 100 milionů alb a singlů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celosvětově kapela podle dostupných zdrojů prodala na 100 milionů alb a singlů. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha  Britská skupina Depeche Mode ve středu na vyprodaném fotbalovém stadionu ve vršovickém Edenu zahrála téměř polovinu písní z nové desky Spirit. Nezapomněla ani na letité hity Everything Counts, Enjoy the Silence, Never Let Me Down Again nebo Personal Jesus, které si nechala na závěr koncertu.

V přídavku nadšenému publiku nabídli také převzatou píseň Davida Bowieho Heroes. Podle odhadu přítomných novinářů vystoupení navštívilo téměř 20 tisíc lidí.

Pražský koncert populárních „depešáků“, konaný v rámci turné Global Spirit Tour, po událostech v Manchesteru, kde v pondělí teroristický útok po vystoupení zpěvačky Ariany Grandeové zabil 22 lidí, provázela zvýšená bezpečnostní i dopravní opatření.

Stovky diváků, kteří nedbaly na varování pořadatelů, aby kvůli prohlídkám u vchodů dorazily s předstihem, nestihly úvod koncertu. Kapela ho zahájila novou skladbou Going Backwards s textem o lidech, které před prázdnotou neuchrání ani moderní technologie. Ještě předtím Depeche Mode početné publikum navnadili reprodukovaným úvodem s písní Revolution z repertoáru The Beatles a novinkou Cover Me.

Koncert s očekávanou návštěvou kolem 20 tisíc lidí si vyžádal zvýšená...
Depeche Mode je skupina původem z Basildonu v Anglii, založená v roce 1980.

Mrazivá temná hudba hudebníků z britského Basildonu si hned od prvních minut získala většinu přítomných fanoušků, kteří aplaudovali, když lídr kapely David Gahan při skladbě Barrel of a Gun odhodil bundu a ukázal své potetované tělo. Vedle úvodní písně zazněly z nového alba Spirit skladby Cover Me, Poison Heart, So Much Love a Where’s the Revolution, jejichž texty mnozí fanoušci zpívali s kapelou. Během koncertu provázeného projekcemi videoklipů a záběry z jeviště dostal vedle Gahana jako zpěvák velký prostor také kytarista Martin Gore, například v baladické skladbě Somebody, kterou doprovodily stovky svítících mobilů v hledišti.

Jako předkapely vystoupily mladá britská synth-popová kapela F.O.X. a dánské alternativní duo The Raveonettes.

Turné Depeche Mode začalo 5. května ve Stockholmu. Evropská koncertní série bude zakončena 23. července v rumunské Kluži. Pokračovat pak bude v Severní a Jižní Americe.


ČTK

Najdete na Lidovky.cz