9. dubna 2019 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Deset Luceren a do důchodu. Spirituál kvintet se originálně rozloučí s kariérou

Spirituál kvartet ve své nejslavnější sestavě (1982) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spirituál kvartet ve své nejslavnější sestavě (1982) | foto: archiv Spirituál kvintetuMAFRA

Spirituál kvintet si připomene letos na podzim šedesát let na scéně. První česká folková skupina oslaví svoje narozeniny v dubnu 2020 deseti posledními koncerty a rozloučí se po šedesáti letech se svými fanoušky.

„Uvažovali jsme i o možnosti jednoho závěrečného koncertu, například ve sportovní hale. Nakonec jsme se ale rozhodli pro deset večerů v intimnějším a nám bližším prostředí pražské Lucerny. Každý si tak může vybrat právě ten večer, který mu bude vyhovovat nejlépe. Těšíme se na posluchače všech generací, pro které jsme hráli a hrajeme,“ říká poslední žijící člen původní sestavy Spirituál kvintetu Jiří Tichota.

Jiří Tichota (2017)
Spirituál kvintet

Na posledních deseti koncertech Spirituál kvintetu v pražské Lucerně uslyší fanoušci nejslavnější písně, které se víc než půl století ozývaly skoro na deseti tisících koncertů legendární skupiny. Většina z nich vyšla na zhruba pětadvaceti albech.

Spirituál kvintet je první kapelou, která v roce 1960 otevřela éru československého folku. V době komunistického režimu několikrát bojovala se zákazy. V roce 2012 obdržela Diamantovou desku za milion dvě stě tisíc prodaných nosičů.

Termíny posledních koncertů Spirituál kvintetu v Lucerně jsou 15. - 18. dubna, 20. - 22. dubna a 24. - 26. dubna roku 2020.

obzOndřej Bezr

Advantage Consulting, s.r.o.
WAREHOUSE MANAGER

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč