5. října 2011 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Děti, které pomáhají, se setkaly se Zdeňkem Svěrákem

Děti zapojené do Čtení pomáhá se potkaly se Zdeňkem Svěrákem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti zapojené do Čtení pomáhá se potkaly se Zdeňkem Svěrákem | foto: www.ctenipomaha.cz

Nejaktivnější mladí čtenáři, kteří se zapojili do projektu Čtení pomáhá, se potkali se scénáristou, dramatikem, hercem a textařem Zdeňkem Svěrákem. Byla to odměna za to, jak moc v rámci projektu pomáhají potřebným. Zdeněk Svěrák je jedním z ambasadorů Čtení pomáhá.

Děti zapojené do Čtení pomáhá se potkaly se Zdeňkem Svěrákem

Děti zapojené do Čtení pomáhá se potkaly se Zdeňkem Svěrákem

Projekt Čtení pomáhá, který spojuje dvě hlavní myšlenky, a to vést děti ke čtení a pomoci druhým, funguje již téměř půl roku. Za tu dobu se do něj zapojilo přes 50 tisíc žáků, z toho 13 tisíc v tomto novém školním roce. Mladým čtenářům se podařilo rozdělit již více než 4,5 milionu korun na různé charitativní projekty.

Zdeněk Svěrák čte dětem

Zdeněk Svěrák čte dětem

Jako poděkování bylo pro nejaktivnější čtenáře uspořádáno na konci září 2011 komorní setkání se Zdeňkem Svěrákem. Deset vybraných dětí se potkalo s českým dramatikem, scénáristou, textařem a hercem v pražské cukrárně Myšák. Ten jim odpovídal na jejich dotazy o divadle, knihách i písničkách. Poté jim přečetl pohádky ze své knihy Pan Buřtík a pan Špejlička. Jako dárek dostaly děti knihy Zdeňka Svěráka s věnováním a podpisem. Setkání mělo krásnou atmosféru a děti byly nadšené.

Lidovky.cz