8. února 2018 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

DIVADELNÍ OKÉNKO: Obraz Doriana Graye. Krása i krutost světa dandyů

Obraz Doriana Graye. Krása i krutost světa dandyů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obraz Doriana Graye. Krása i krutost světa dandyů | foto: Švandovo divadlo

Téměř barokní nádheru i módní fotky ve stylu glamour. Krásu a krutost světa dandyů, jak je před více než sto lety zachytil Oscar Wilde. A také aktuální portrét „společnosti zážitků“, kterou popsal německý sociolog Gerhard Schulze i jeho český kolega Jan Keller. To vše nabízí inscenace Obraz Doriana Graye, jejíž premiéra se chystá už tuto sobotu 10. února ve Švandově divadle.

Divadelní scénář napsala a režisérkou hry je Martina Kinská, pohybový koncept vytvořila tanečnice a choreografka Miřenka Čechová, hudbu složil Vladimír Franz. V titulní roli se představí Ondřej Kraus, jeho přítele, cynického rádce Henryho hraje Luboš Veselý. Slavná Wildeova předloha tak u Švandů znovu ožije jako lákavá a efektní podívaná, ale také jako velmi současný příběh touhy. Touhy po kráse a věčném mládí, po stále novém vzrušení a dokonalé sebeprezentaci. Takhle vypadala v zákulisí první velká zkouška líčení a kostýmů. Ty navrhl Josef Hugo Čačko, scénu v podobě skleníku vytvořila Lucie Labajová.

Lidovky.cz