20. března 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Do Česka se po krátké pauze vrátí irský rapper Rejjie Snow, oblíbenec Madonny

Rejjie Snow | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rejjie Snow | foto: Futurum

PRAHA  Irský rapper Rejjie Snow, který vyprodává koncerty v klubech nejen v Evropě, se po několika měsících vrací zpátky do Prahy. Když Snow vydal své první EP v roce 2013, ihned vystřelil na vrchol iTunes hiphopové hitparády před takové velikány, jakými jsou Kanye West a J Cole. Producenta z Dublina si oblíbili nejrůznější celebrity, patří mězi ně například Odd Future či Madonna.

Vystupoval na posledním ročníku festivalu Hip Hop Kemp v Hradci Králové. Už ve středu 28. března se českému publiku ukáže znovu. V pražském klubu Futurum od sedmi hodin zahájí své vystoupení k nové desce. 

Jeho koncerty bývají vždycky vyprodané. Kdo chce zažít rapovou nálož od hiphopového umělce a producenta z Dublinu, neměl by proto otálet.

V červnu 2015 vydal dnes čtyřiadvacetiletý Rejjie Snow svůj oficiální debutový singl s Cam O’bi. Video, ve kterém se představila i známá herečka Lily-Rose Depp, bylo v prvním týdnu po vydání přehráno pět set tisíckrát. 

V roce 2016 se pak upsal americkému labelu 300 Entertainment, u kterých v září vydal první track D.R.U.G.S. Velmi úspěšnou byla také jeho skladba 1992, která dosáhla jednoho milionu zhlédnutí na videoplatformě YouTube.

V hudbě Rejjie Snow se snoubí různé styly. Hudebník má zajímavý původ - narodil nigerijskému otci a irsko-jamajské matce. Vyrůstal v oblasti Glasnevin a Drumcondra, později navštěvoval školu v centru Dublinu. Na škole vystupoval v mnoha divadelních představeních, velký vztah měl ale i ke sportu, především atletice.

V roce 2011 se přestěhoval do Spojených států, kde studoval Vysokou školu umění a designu v Georgii. Studia ale nedokončil. Po skončení semestru ze školy odešel a vrátil se zpět do Irska, kde se zaměřil na svoji hudební kariéru. Jeho rozhodnutí mu zatím vynáší velké úspěchy.

skŠárka Kabátová

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.