21. února 2017 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Dva ‚Brouci’ jsou víc než jeden. McCartney hraje na basu na novém albu Ringo Starra

Paul McCartney a Ringo Starr  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paul McCartney a Ringo Starr | foto: Reuters

Dva poslední členové kapely Beatles se sešli ve studiu, aby mohli spolupracovat na připravovaném albu bubeníka Ringo Starra. Jde o první společné nahrávání bývalých „Brouků“ za posledních sedm let.

V pondělí večer zveřejnil Ringo Starr na svém profilu na sociální síti Twitter společnou fotku s popiskem „díky, že jsi se stavil a báječně hrál na basu. Zbožňuji tě, lásku a mír.“ Bubeníkovo plánované album zatím nemá jméno ani datum vydání. Bude ale navazovat na desku Postcards form Paradise z roku 2015.

Paul McCartney si s Ringo Starrem zahrál na jednom pódiu při příležitosti galavečeru cen Grammy v roce 2014. Novou hudbu ale nenahrávali od roku 2010, kdy Starr vydal album Y Not. McCartney na něm zpíval v písní Walk With You a hrál na baskytaru v Peace Dream.

První dohady o nové spolupráci vznikly, když společenský magazín TMZ „přistihl“ Ringa s Paulem na společné večeři v restauraci v Kalifornii 16. února. Společnost jim dělal ještě herec Tom Hanks a hudebník Dave Grohl (Bývalý bubeník kapely Nirvana, teď frontman Foo Fighters).

Starr pro svou novou desku sehnal také ještě kytaristu Joea Walshe z kapely Eagles. Ti mají na svědomí třeba známý hit Hotel California z roku 1977.

Najdete na Lidovky.cz