5. září 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: démonická jeptiška hledá svou životní lásku na severu Čech

Temný horor Sestra  (2018). Režie: Corin Hardy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Temný horor Sestra (2018). Režie: Corin Hardy. | foto: Warner Bros.

PRAHA První zářijový týden míří do českých kin čtveřice filmů. Volné pokračování hororu V zajetí démonů doplní mladistvý roadtrip ve starém Audi, dokumentární příběh návrháře McQueena a zakázaná láska s příchutí horoucích písků.

Sestra

Klášter v rumunské divočině rozhodně není místo pro víru. Řád ďábelských jeptišek zde ukrývá pořádně děsivé tajemství. Volné pokračování hororu v Zajetí démonů zmrazí divákům krev v žilách!

Všechno bude

Čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) vyjíždějí ve starém autě za dobrodružstvím. Nespoutaná zábava a mladistvý útěk před povinnostmi. Snímek režiséra Olma Omerzu je zábavnou roadmovie, která vysvětluje, proč některé mouchy vylézají jen v zimě. 

McQueen

Jak dal neduživý chlapec z Londýna vzniknout módnímu gigantovi? Alexander McQueen stanul již ve 27 letech v čele modní značky Givenchy. Pak si založil svou vlastní značku, kterou pravidelně nosí hvězdy jako Sarah Jessica Parkerová a Lady Gaga. McQueena ale trápily jeho vlastní vnitřní démoni. Působivý dokument dává divákovi možnost nahlédnout do života módní ikony, která neunesla vlastní slávu. 

Láska bez hranic

Američan Gordon (Joe Cole) má poměrně nudnou práci - uprostřed pouště hlídá ropovod. Jednoho dne se ale bezhlavě zamiluje do dívky Ayusy (Lina El Arabiová). Ta přece musí být jeho! Jenže to bude problém, protože Ayusa je svou rodinou již zaslíbená staršímu muži, kterého ani nezná. 

Najdete na Lidovky.cz