14. června 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: hořlavý krém na opalování a Stalinovo řádění na Ukrajině

Snímek Pobřežní hlídka 2017. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Pobřežní hlídka 2017. | foto: Paramount Pictures

Třetí červnový týden míří do kin čtyři snímky. Filmový remake kultovního seriálu doplní třetí díl oblíbeného animáku od studia Pixar, francouzská adrenalinová akční jízda o zlodějích aut a láska za časů ukrajinského hladomoru.

Trpká úroda

Odhodlaný mladý umělec Jurij (Max Irons) se života drží zuby nehty, protože ho motivuje láska k jeho dětské kamarádce Natálce (Samantha Barks). Dějištěm je Ukrajina třicátých let pod Stalinovou mocí - země se zmítá v hladových křečích a Stalin systematicky vybíjí všechny své nepřátele. Jurij musí vzít do ruky pušku a jít bránit Ukrajinu. Jen tak se může znovu shledat s Natálkou, jen tak mají oba šanci na normální život.


Auta 3

Starým sporťákům odzvonilo. Nová generace závodních aut má tu nejmodernější výbavu a mnohem větší počet koní. Hrdina Blesk McQueen ale ještě nepatří do starého železa! Vyhledá proto pomoc talentované trenérky Cruz Ramirezové. Jen ta ho znovu může dostat na závodní dráhu a pomoct mu vyhrát Zlatý píst.

Pobřežní hlídka

Plážová těla kam se podíváš. Mitch Bouchannon (Dwayne Johnson) po cestě nabral hromadu svalstva a cynickou náturu. Na službu dostane přiděleného parťáka Matta Brodyho (Zac Effron), se kterým si absolutně nerozumí - nesourodá dvojka si pořádně leze na nervy. Společné problémy ale musí hodit stranou, když moře začne vyplavovat mrtvoly a místní policie se nepřestává opalovat. Zběsilou akční komedii natočil režisér Seth Gordon (Šéfové na zabití).

Extrémní rychlost

Andrew a Garret Fosterovi (Scott Eastwood a Freddie Thorp) jsou zkušení kriminálníci, kteří se specializují na krádeže těch nejluxusnějších aut. Běžná zakázka na krádež Bugatti se zvrtne, když se bratři dostanou do hledáčku místního mafiánského bosse Jacoma Moriera. Ten má pro Andrewa a Garetta jinou prácičku - chce po nich, aby ukradli Ferrari jeho úhlavnímu mafiánskému nepříteli Maxovi. Bratři jsou tak uvrženi mezi dva mlýnské kameny, kde půjde přinejmenším o život.

Najdete na Lidovky.cz