8. února 2017 17:50 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: superhrdina z kostiček i pokračování erotických fantazií

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Padesát odstínů temnoty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Padesát odstínů temnoty. | foto: Universal Pictures

Vydejte se s Batmanem za záchranou města Gotham jediným způsobem, jakým to panáček z lega dokáže - s nadsázkou, akčně a hlavně vtipně. Můžete nahlédnout i do bouřlivého vztahu Christiana a Anastazie v pokračování smyslného filmu Padesát odstínů šedi, který trhal o premiérovém víkendu návštěvnické rekordy.

Lego Batman film

Zapomeňte na vše, co vás snímky od Christophera Nolana a Joela Schumachera o Batmanovi naučily. Maskovaný hrdina je totiž docela úplně jiný, ale hlavně je celý z kostiček. Lego Batman je také samotář, ale samota mu začne vadit. Adoptuje mladého nešikovného chlapce, ale záhy zjistí, že vychovávat dá ještě větší práci než chytit Jokera. Když už mluvíme o Jokerovi, tak ten se vrací s ještě ďábelštějším plánem, než kdy předtím. Batman bude potřebovat pomoc všech svých přátel, technologických udělátek a pořádné dávky humoru. A možná, čistě možná se jim to podaří. To by ale netopýří muž musel přestat být takový pruďas. Lego Batman navazuje na úspěšný snímek Lego příběh z roku 2014. Spíš než jeho pokračováním je ale separátním příběhem, který s tím původním spojuje právě postava titulního superhrdiny.

Padesát odstínů temnoty


Druhý díl filmu podle slavné knižní série začíná přesně v ten moment, kdy skončil ten první. Anastasia Steelová už nehraje podle pravidel Christiana Greye a opustí ho. Říká se, že člověk zjistí, co má, až když to ztratí. Christian si z hrůzou uvědomuje, že Anastasiu miluje. Musí zapojit všechen svůj šarm záhadného byznysmena, aby submisivní studentku získal zpět. Ta mu chtě nechtě podlehne, ale v tu chvíli se začnou vynořovat z Christianovy minulosti temné stíny a těm rozhodně není současný stav věcí po chuti... Podle slov autorky knižní predlohy a producentky filmu E.L. Jamesové se tentokrát jedno o posun z erotické romance spíše ke smyslnému thrilleru. To ale rozhodně neznamená, že by film byl méně pikantní, než ten předchozí. V hlavních rolích se znovu představí sexsymboly naší generace - Jamie Dornan a Dakota Johnson.

  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz