4. července 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Futurama neskončila. Vrátí se ale v jiné formě, než seriálové

Animovaný seriál Futurama (1999-2013) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Animovaný seriál Futurama (1999-2013) | foto: Fox/Comedy Central

David X. Cohen, jeden z tvůrců seriálu Futurama, na internetové sociální síti Reddit prozradil, že show jako taková neskončila. Oblíbené postavy se po více než čtyřech letech vrátí, ale už ne v seriálové podobě.

Futurama je úspěšný animovaný seriál od tvůrců kultovních Simpsonových. Běžel mezi roky 1999 a 2013. Smolař a nekňuba Philip J. Fry se nehodou dostane do stázové kapsle a probudí se o tisíc let později, v roce 3000. Záhy se seznámí s celou plejádou roztodivných a zajímavých charakterů, kteří obývají nové milénium - excentrický profesor Farnsworth, jednooká mutantka Leela, chobotnicovitým doktorem Zoidbergem nebo cynickým robotem Benderem. Na sedmi sériích pracovalo dohromady více než dvacet scenáristů.

Animovaný seriál Futurama (1999-2013)
Animovaný seriál Futurama (1999-2013)

„Neplánujeme teď žádné nové epizody seriálu nebo filmy... Nicméně teď a tady slibuji, že koncem léta se můžou fanoušci těšit na spoustu vzrušujících novinek o Futuramě, beze srandy. Nemějte velká očekávání a snad budete příjemně potěšeni. Nemám dovoleno říct nic víc, nebo mě střelí phaserovou pistolí,“ řekl Cohen na síti Reddit.

Poslední díl seriálu šel do televizí v září roku 2013. Naděje na pokračování nebyly veliké, a to i vzhledem k tomu, že duchovní otec Futuramy a Simpsonů, Matt Groening, spolupracuje s americkou televizí Netflix na nové animované sérii.

Najdete na Lidovky.cz